برای اولین بار در سطح کشور،سامانه متحرکه چهار دوربینه ثبت تخلفات خودروی به همت شهرداری خرم آباد خریداری شد.

محمد شریفی مقدم؛ شهردار خرم آباد در گفت وگوبا سفیرافلاک اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده یک دستگاه خودروی سمند با تجهیزات هوشمند ثبت تخلفات را به عنوان سامانه متحرک ثبت تخلفات خودروی برای اولین بار در کشور با چهار دوربین توسط سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری خرم آباد خریداری کردیم.

شهردار خرم‌آباد بیان کرد: این خودرو خریداری شده با هماهنگی راهنمایی و رانندگی،تجهیزات سامانه‌ هوشمند آن تایید شده که خودروی سمند به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان و تجهیزات هوشمند ثبت تخلفات حدود ۲۵۰ میلیون تومان خریداری شده که جمعا بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان برای این سامانه متحرک هزینه شده است.

وی ادامه داد: برای نگهداری، این وسیله به پلیس راهور تحویل داده خواهد شد ولی پشتیبانی و ثبت نرم افزار های آن بر عهده شهرداری می باشد.

وی اظهار کرد: این سامانه متحرک به صورت شبانه‌روزی در مسیرهای اصلی و مسیرهایی که فاقد پلیس و دوربین هستند تردد خواهد کرد و جهت رفاه حال همشهریان عزیز خرم آبادی و جلوگیری از بی نظمی در سطح شهر شروع به کار خواهد کرد.

شریفی مقدم اضافه کرد: این دستگاه برای کمک به کنترل ترافیک به صورت سیار در سطح شهر فعال خواهد بود و سامانه آن به گونه ای طراحی شده که هر گونه تخلف خودرویی اعم از دوبله، پارک ممنوع،صحبت کردن با موبایل، نبستن کمربند، خودروهای فاقد معاینه فنی، خودروهای فاقد عوارض شهرداری و غیره توسط یک سرور که روی آن نصب شده،ثبت خواهد شد.

شهردار خرم آباد با اشاره به این که فعلاً یک خودرو سیار خریداری شده،تصریح کرد: تلاش داریم که این خودرو های سیار ثبت تخلفات را به سه دستگاه افزایش دهیم.

وی اظهار امیدواری کرد و گفت: با فرهنگ سازی که در این زمینه صورت خواهد گرفت،سعی داریم تا بتوانیم رفاه و آسایش مردم را تأمین کنیم.