فردین عسگر زاده گفت: سال گذشته بیش از ۳۷ هزار پرونده قضایی در شهرستان کوهدشت مختومه شده است.

به گزارش سفیر‌افلاک، فردین عسگر زاده امروز در ديدار با امام جمعه کوهدشت که به مناسبت آغاز هفته قوه قضاییه صورت گرفت، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با مقامات قضایی، ایجاد تحول در چارچوب اصول اسلام و قرآن و قانون اساسی، زمان‌بندی مناسب در اجرای سند تحول، مردمی بودن، ضد فساد بودن، استفاده از نیروهای شایسته، نظارت بر اعمال صحیح قانون، برخورد بدون ملاحظه با جایگاه طرف و …را به عنوان مهم‌ترین مأموریت قوه‌ی قضائیه مورد تأکید قرار داده اند.

وی افزود: ریاست قوه قضائیه با تاکید بر اجرای منویات مقام معظم رهبری، در این مدت بر اعتمادسازی بخش های مختلف جامعه، سلامت نظام اداری، کاهش پرونده های قضایی و کیفری، رسیدگی به پرونده های قدیمی، برخورد قاطع با فساد چه سازمانی و چه غیر آن، حفظ کرامت زندانی ها، و… نیز توجه ویژه ای داشته است.

رئیس دادگستری کوهدشت با اشاره به برخی تیراندازی های شبانه و بی هدف در شهرستان، عنوان کرد: گاهی ناهنجاری هایی توسط عده‌ای صورت می پذیرد که موجبات احساس ناامنی را به همراه دارد، دستگاه قضا با اینگونه موارد به شدت برخورد کرده و متخلفین را روانه زندان می کند، در این راستا برای تامین امنیت مطلوب، نیاز به همکاری مردم در شناسایی افراد به مراجع قضایی داریم.

وی با اشاره به اتخاذ تصمیماتی در زمینه حفاظت از جنگل ها و مراتع، تصریح کرد: یکی از جرایم مبتلا به در شهرستان نزاع دسته جمعی می باشد که در بیشتر این نزاع ها استفاده از سلاح گرم باب شده است، دستگاه قضا در این زمینه برخوردی شدید و قاطع با مخلین نظم و امنیت دارد.

عسگر زاده با اشاره به انتخابات مجلس یازدهم در اسفند۹۸، گفت: به گواه تمام گروه ها، سیستم قضایی کوهدشت با همکاری سایر دستگاه ها، در برقراری امنیت انتخابات و با تشکیل جلسات پیشگیری از تخلفات، نقش بسزایی ایفا نموده است.

رئیس دادگستری کوهدشت اظهار کرد: آمار پرونده های وارده سال گذشته کوهدشت ۳۵ هزار و پانصد و نود و سه مورد، پرونده های معوق و مسن یک هزار و پانصد مورد، پرونده های مختومه ۳۷ هزار و چهل و یک مورد، پرونده های مربوط به دادگاه های عمومی و انقلاب ۱۱ هزارو سیصد و نود و سه مورد، پرونده های مربوط به دادسرا ۱۷ هزار و هفتصد و نود و نه مورد و پرونده های مربوط به شوراهای حل اختلاف ۷هزار و هشتصد و پنجاه و پنج مورد بوده است.

انتهای پیام/