فرمانده سپاه پلدختر گفت: با استفاده از توان دانشگاه ها می توان در راستای توسعه و آبادانی شهرستان پلدختر اقدام کرد.

به گزارش سفیرافلاک سرهنگ منصور کریمی فرد؛ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر امروز در جمع اساتید دانشگاهی که به مناسبت شهادت چمران و روز استاد برگزار شد،  اظهار داشت: پیشرفت های تحصیلی و دانشگاهی امروز به برکت انقلاب نسبت به گذشته رشد چشمگیری داشته است.

وی بیان کرد: کیفیت تحصیلی دانشجویان در جهت اثرگذاری در جامعه مهم و ضروری است که با توجه به شیوع کرونا باید به این امر دقت شود.

کریمی فرد با اشاره به اینکه رشد علمی دانشگاه ها یک ضرورت است عنوان کرد: اساتید با روحیه انقلابی  بایستی به عنوان نقش مربی در عرصه تعلیم وتربیت دانشجویان استفاده کنند، بازخورد دانشگاه ها باید به اثر گذاری دانشجویان منتهی شود.

فرمانده سپاه پلدختر با اشاره به هدفمند بودن پژوهش ها در راستای توسعه شهرستان، یادآور شد: برای توسعه و آبادانی شهرستان پلدختر به توان دانشگاه ها نیازمند است و از علم و ابتکار دانشجویان در جهت پیشرفت منطقه استفاده کنیم.

وی ادامه داد: هیات اندیشه ورز اساتید در بسیج تشکیل می شود تا از اندیشه استادان برای حل مشکلات به خصوص معیشت مردم با ارائه راهکار و تولید اندیشه استفاده کنیم.

در ادامه حجت الاسلام موسوی؛ امام جمعه پلدختر با تاکید بر این که نشست های هم اندیشی در دانشگاه های پلدختر پر رنگ برگزار شود، گفت: دانشگاه مبدا همه تحولات است و از این ظرفیت برای توسعه هر منطقه می توان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه فضای دانشگاه خستگی ناپذیر است، عنوان کرد: یکی از چهره های موثر در تصمیم گیری شهرستان، دانشگاهیان هستند و خلاء حضور روسای دانشگاه ها در جلسات اداری یک چالش است که از طریق فرمانداری این موضوع بررسی می کنیم.

حجت الاسلام موسوی گفت: نشست های هم اندیشی اساتید و دانشگاهی باید پررنگ تر باشد تا فضای تعاملی و علمی در دانشگاه ها فراهم شود.