حجت الاسلام سعید مهدوی امین از برگزاری کنگره ملی تبلیغ در سال ۱۴۰۰ به صورت استانی در سطح کشور خبر داد.

 به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سعید مهدوی امین صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهارداشت: کنگره ملی تبلیغ در سال ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار می‌شود و ما گام دوم تبلیغ کار را شروع کردیم و در هفت گام به صورت شهرستانی و ملی با اصناف پانزده گانه برنامه‌هایی اجرا شده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی لرستان گفت: تبلیغ اسلام ناب محمدی، مردمی سازی تبلیغ، الگوی تحول تبلیغات، الگوی حکمرانی فرهنگی انقلاب اسلامی، الگوی پیشرفت انقلاب اسلامی به عنوان محورهای کنگره تبلیغات بوده که تلاش می شود تا به یک روش  نوین در بحث تبلیغ دینی دست یابیم.

وی افزود: ائمه جمعه ،اساتید، تشکل‌ها، ائمه جماعت ،روحانیان مستقر در روستاها، فعالین هیئت ها، کانون‌های فرهنگی ،فعالان رسانه‌ای ،معلمان مشاهیر، فعالان اقتصادی و… می توانند به عنوان مبلغ دینی در این مسیر ما را همراهی کنند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی لرستان بیان کرد: اول تیرماه به عنوان سالروز تاسیس سازمان تبلیغات به فرمان حضرت امام(ره) در سال۱۳۶۰ تشکیل شد و بنای سازمان تبلیغات اسلامی، تبلیغ، اعزام مبلغ، روشها و ابزارهای گوناگون در راستای اقدامات فرهنگی است  که بتواند آنچه را در جامعه از نظرمسائل فرهنگی و دینی نیاز است را پاسخگو باشند.

مهدوی امین تصریح کرد: دشمن به دنبال این است که هویت انقلاب اسلامی را نشانه بگیرد و ما وظیفه داریم این هویت را به جامعه برگردانیم  وتبلیغات دینی نیاز به یک تحول دارد و امروزه گام دوم تبلیغ درپی  گام دوم انقلاب اسلامی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: ساماندهی مساجد به صورت مرحله ای در اولویت است و سه طرح در دستور کار قرار دارد که  امام جماعت مسجد محله، امام جماعت روستا که در ۱۵۰ امام جماعت محله ای در سطح استان وجود دارد و در واقع پایگاه فرهنگی و اجتماعی که در ۲۰ پایگاه در سطح استان فعال هستند، می باشد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی لرستان اذعان داشت: در دوران کرونا جامعه دینی ما در این زمینه دچار تحولاتی شده اند و تمام اماکن مذهبی ما تعطیل شدند، حوزه دین در این دوران خوش درخشید و ما نشان دادیم که هیچ فاصله ای بین دین و علم وجود ندارد اولین استانی هستیم که حتی یک فوتی کرونا هم بدون رعایت موازین اسلامی تدفین نشده است.

انتهای پیام/