رئیس اداره غله و خدمات بازرگانی کوهدشت از خرید 40 هزارتن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خبر داد.


به گزارش سفیر‌افلاک رشیدیان در جمع خبرنگاران کوهدشت اظهار داشت: 40 هزار تن گندم مازاد برنیاز کشاورزان خریداری می شود و پیش بینی شده این میزان خرید به 45 هزار تن افزایش یابد.

وی افزود: خرید گندم و کلزا از کشاورزان با ۶ مرکز فعال و بکارگیری بخش خصوصی و مباشر در کنار مجتمع ذخیره سازی دولتی به مرز 40هزار تن گندم و ۴۰ تن کلزا رسیده است.

رئیس اداره غله و خدمات بازرگانی کوهدشت عنوان کرد: با توجه به وقوع تنش خشکی و توزیع نامناسب بارندگی در سال زراعی، پیش بینی می شود، حدود ۴۵هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

وی تصریح کرد: علت عدم ارسال برخی اطلاعات زارعین به بانک را عدم ثبت به موقع یا ایجاد تغییرات جدید ( اجاره ای) در سامانه پهنه بندی جهاد کشاورزی است،خواستار پیگیری مسئولین ذیربط در این امر هستیم.

رشیدیان گفت: فعالیت مجتمع ذخیره سازی غله به صورت شبانه روزی جهت جلوگیری از ترافیک محموله ها و نصب نشانگرهای وزن در باسکولهای ورودی و خروجی جهت رویت کشاورزان، ثبت اطلاعات خرید و ارسال مستمر به بانک جهت واریز وجه گندم، بکارگیری عاملین تشخیص و ذی‌حساب و ناظرین جهت نظارت مطلوب در مراکز، اجرای برنامه حمل گندم در مراکز مباشر که ظرفیت انباری پایینی داشته تا خرید گندم متوقف نگردد، توزیع اقلام بهداشتی تا حد ممکن در بین رانندگان و زارعین جهت پیشگیری از ویروس کرونا از جمله خدمات به گندم کاران می باشد.

انتهای پیام/