حجت الاسلام مهدي سرلک گفت: لزوم قاطعیت در مقابل مجرمان وبدخواهان و تواضع، دلسوزی و محبت و تفاهم با مردم از مهمترین خصوصیات دستگاه قضا است که در برخورد با مردم باید انجام دهد.

حجت‌الاسلام مهدي سرلک؛ امام جمعه شهرستان الیگودرز در گفت و گو با سفیرافلاک اظهار داشت: هفتم تیرماه سالروز شهادت آیت الله شهید بهشتی، سید الشهدا انقلاب اسلامی، فقیه و حکیمی بصیر که بنیانگذارنظام قضایی در جمهوری اسلامی بود است که ضرروت توجه دستگاه قضا به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خدمت رسانی به مردم شامل اقتدار، قانون‌گرایی و سلامت کامل عوامل استقلال دستگاه قضا است.

وی اضافه کرد: حفظ سلامت قوه قضاییه اصلی‌ترین عامل جلب رضایت مردم است چرا که دستگاه قضا باید مظهر عدالت و ملجاء  و پناه مردم باشد و لزوم  قاطعیت در مقابل مجرمان وبدخواهان و تواضع، دلسوزی و محبت  و تفاهم با مردم از مهمترین خصوصیات دستگاه قضا است که در برخورد با مردم باید انجام دهد.

حجت الاسلام سرلک تصریح کرد: دستگاه باید باید در همه حال مردمی بودن، انقلابی بودن و ضد فساد بودن را رعایت کند  به طوری که عنصر نیروی انسانی صالح  در راس عوامل تحول و پیشرفت قوه قضاییه شناخته شده است.

امام جمعه الیگودرز اضافه کرد: در برخورد قضایی به هیچ عنوان ملاحظه کسی نشود و ضروری است تا از جوانان صالح، انقلابی و فاضل در مسئولیت‌های دستگاه قضا استفاده شود.

وی بیان کرد: آنچه از دستگاه قضایی شهرستان انتظار می رود، کاهش اطالع دادرسی، عدم تفاوت برجسته بین احکام بدوی و تجدید نظر، برخورد با محبت و با خلاق وآگاه سازی مردم نسبت به حقوق خود آنها است.

حجت الاسلام سرلك اظهار داشت: در سطح شهرستان جرائم و آسیب های اجتماعی مانند طلاق، اعتیاد، مواد مخدر و مشروبات الکی  وجود دارد که نیاز است دستگاههای مختلف  با همکاری  دستگاه قضایی به حداقل برسد، ضمن آنکه باید با ریشه ها این آسیب ها  با قاطعیت برخورد شود، در واقع تلاش شود که پیشگیری صورت گیرد.

انتهای پیام/