سیره حضرت معصومه(ع) الگویی برای دختران ایرانی است، بزرگ بانویی که در تقوا، حیا، عفاف و همچنین در علم و دانش بی نظیر بودند.

به گزارش سفیرافلاک، ماه ذیقعده با ولادت حضرت معصومه(س) آغاز می شود، بانویی سراسر پاکی و دارای فضائل که در این ماه پر برکت قدم بر زمین گذاشتند.

فاطمه، طاهره، مرضیه، صدیقه، محدثه، رضیه، رشیده، حمیده، سیده و کریمه از القاب این بانوی بزرگ بود و سال های اول زندگی را در دامان امام موسی کاظم(ع) و نجمه خاتون پرورش یافت که در این سالها از تعلیم و تربیت پدر بهره برد.

حضرت معصومه(س) در طول عمر کوتاه خود سختی های زیادی را تحمل کرد، اما در همین دوران آنچنان با فضائل و دانش زندگی کردند که چراغی پر فروغ برای همه انسانها به خصوص دختران این سرزمین است.

حضرت معصومه(ع) مظهر حیا و عفاف

حضرت معصومه(ع) دردانه ای است که در تقوا، پاکی، پرهیزگاری، حیا، عفاف نمونه و ممتاز بودند و علاوه بر این صفات بارز، از نظر دانش و علم بسیار برجسته بودند.

این ویژگی ها در صفات وجودی همه اهل بیت(ع) وجود داشت و حضرت معصومه(س) از این ویژگی ها بهره مند بودند و امروز نه تنها الگویی برای همه دختران بلکه الگویی برای همه مسلمانان هستند.

تاسی و الگوگیری از کریمه اهل بیت(ع)، حرکت در مسیر سعادت و خوشبختی است، مسیری که انسان را به خوشبختی و سعادت نزدیک می کند.

اما از ولادت این بانوی بزرگ تا ولادت برادر بزرگوارشان امام رضا(ع) به عنوان دهه کرامت نامگذاری شده، دهه ای سراسر از برکت که هر ساله در این ایام برنامه های مختلف و جشن هایی برپا می شود.

حرم حضرت معصومه(س) قطعه ای از بهشت

حضرت معصومه(س) در حالی که ۲۸ ساله بود برای دیدن برادر از مدینه راهی خراسان شد، در بین راه بیمار شدند و به شهر قم رسیدند و دیده از جهان فروبست.

حالا حرم این بانوی بزرگ مامن دوستداران اهل بیت(ع) است که برای زیارت راهی شهر مقدس قم می شوند.

زیارت حضرت معصومه(س) در شهر قم بسیار سفارش شده تا جایی که امام رضا(ع) فرمودند: هر کسی که خواهرم  فاطمه معصومه(س) را در قم زیارت کند سزاوار بهشت خواهد بود.

دختران ترانه های زندگی

روز ولادت حضرت معصومه(س) به عنوان روز ملی دختران نامگذاری شده، دخترانی که برکت الهی و ترانه های زندگی هستند و شادی زندگی را رقم می زنند.

پیامبر اسلام(ص) می فرمایند: در هر روز دوازده برکت و رحمت الهی بر خانه ای که در آن دختران زندگی می کنند نازل می گردد،  آن منزل مورد زیارت و دیدار ملائکه قرار می گیرد.

شادی هایی که دختران در زندگی به همراه دارند، زندگی را متحول می کند، انگار همه شور و شعف زندگی را با کودکانه و دخترانه های خود همرنگ می کنند تا با وجودشان، زندگی آهنگ خوشبختی را سر دهد.

این روز بهترین فرصت است تا بیش از گذشته فارغ از همه دغدغه ها در کنار دخترانمان باشیم و صبورانه آنها را درک کنیم و بگوییم که چقدر دوستشان داریم.

دلتنگ نوازش های پدرانه

حال و هوای دختران شهدا در روز دختر کمی متفاوت است، می دانیم که رابطه پدر و دختر همیشه زبانزد است، دخترانی که پدر برایشان محکم ترین تکیه گاه بوده و نوازش های پدرانه آرامش خاصی به آنها می دهد.

برخی از دختران سرزمینم، پدرانشان در راه اسلام و دفاع از وطن جان خود را تقدیم کرده اند، امروز در کنار قاب عکس پدر، دلتنگ نوازش های پدرانه می شوند.

دستان گرم پدر که با کشیدن بر سر دخترش، همه غم و غصه ها را می برد و امروز دلتنگی تر از همیشه دلش یاد پدر را می کند.

یادمان باشد امنیت و آرامش امروز را مرهون خون شهدایی هستیم که برای دفاع از وطن جانشان را تقدیم کردند، پس تلاش کنیم تا با الگوگیری از کریمه اهل بیت(ع) بتوانیم در مسیر سعادت قدم برداریم.

انتهای پیام/