دادستان اليگودرز گفت: سال گذشته ۱۰۲ هزار بوته گل امحاء ، ۲۲۲ کیلو گرم مواد گل، ۷۴۲ کیلو گرم تریاک، ۳۰ کیلوگرم هرویین و ۲۰۶ قبضه سلاح در شهرستان اليگودرز کشف شده و تعدادی هم دستگیر شده اند.

به گزارش سفیرافلاک، هوشنگ فتحی؛ رئیس دادگستری الیگودرز در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: در طول یکسال ۲۸هزار و۵۱۲ پرونده وارد دستگاه قضایی شهرستان شده و ۲۹ هزار و ۲۵ پرونده صدور رای و مختومه شده و عملکرد ما مثبت ۵۱۳ است که و همچنین از این تعداد ۲۲۰۸ پرونده د ر شوراهای حل اختلاف منجر به سازش شده اند.

وی افزد: بیش از ۵۰۰مورد ارشاد قضایی و همچنین در راستای دستورات رئیس قوه قضاییه جمعیت کیفری در زندان شهرستان ۱۸ درصد کاهش داشته است.

افزایش ۲۲درصدی آمار طلاق در الیگودرز
رئیس دادگستری شهرستان الیگودرز گفت: آمار ازدواج یک سال گذشته در شهرستان الیگودرز ۱۲۶۰ مورد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۳درصد کاهش است.

 فتحی با بیان اینکه آمار طلاق نیز ۲۲۹ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: کارگروهی در شورای فرهنگ عمومی متشکل از کارشناسان،اساتید و… تشکیل و پرونده های طلاق قبل از ارجاع به دادگستری در این کارگروه بررسی شود و دو عنصر خانواده و آموزش و پرورش در کنترل این آمار نقش اساسی خواهند داشت.

وی با اشاره به پروژه های عمرانی دستگاه قضایی شهرستان الیگودرز بیان کرد: سال گذشته دادگاه بخش ززوماهرافتتاح شد و دادگاه بخش بشارت ذلقی نیز درآینده نزدیک افتتاح می شود؛ احداث مجتمع قضایی نیز در زمینی به مساحت ۱۲هزار متر مربع از دیگر پروژه های عمرانی قضایی شهرستان است.

پیشرفت ۵۰درصدی پروژه احداث زندان الیگودرز
رئیس دادگستری شهرستان الیگودرز گفت: پروژه احداث زندان الیگودرز با اعتباری بالغ بر ۱۰میلیارد تومان نیز حدود ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در صورت تامین اعتبار تا اوایل سال آینده فاز اول این پروژه به بهرداری خواهد رسید.

فتحی یادآور شد: در حال حاضر سه دفتر خدمات قضایی در شهرستان الیگودرز دایر شده و ۷۴ درصد از اوراق قضایی بصورت الکترونیکی ارسال شده است.

وی افزود: با توجه به افزایش جرایم در فضای مجازی پیگیری ها برای راه اندازی مرکز پلیس فتا در شهرستان الیگودرز ادامه دارد.

احداث سالن تشریح پزشکی قانونی الیگودرز

همچنین در این مراسم رئیس دادگستری شهرستان الیگودرز با مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان تماس تلفنی برقرار کرد که گفت:عملیات احداث سالن تشریح پزشکی قانونی الیگودرز هفته آینده آغازمی شود.

وی افزود: اعتبار این پروژه یک میلیارد تومان که تا کنون ۳۰ درصد آن تخصیص یافته و پیمانکار پروژه انتخاب و هفته آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد

حسین صالحی؛ دادستان الیگودرز نیز در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه گفت: یکی از مولفه های مهم سرمایه گذاری امنیت است که در این رابطه دستگاه قضایی با مخلان امنیت برخورد نموده و بصورت جدی از سرمایه گذاری در شهرستان حمایت خواهیم کرد.

وی یکی از مصادیق ایجاد ناامنی را تیراندازی به هر دلیل عنوان نمود و گفت: با کسانی که اقدام به تیر اندازی نمایند برخورد و مجوز سلاح آنها ابطال خواهد شد.

صالحی با اشاره مشکلات زندان الیگودرز قدیمی الیگودرز گفت: زندان قدیمی الیگودرز در سال ۱۳۵۴ برای ظرفیت ۷۵ نفر احداث شده است اما بعضا آمار زندانیان این زندان به ۵۰۰ نفر هم رسیده است .

کشف بیش از یک تن انواع مواد مخدر
دادستان الیگودرز گفت: در سال گذشته ۱۰۲ هزار بوته گل امحاء ، ۲۲۲ کیلو گرم مواد گل، ۷۴۲ کیلو گرم تریاک، ۳۰ کیلوگرم هرویین و ۲۰۶ قبضه سلاح در شهرستان کشف شده و تعدادی هم دستگیر شده اند که در این خصوص باید از تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج)، نیروی انتظامی و بسیج قدردانی نماییم.

وی با اشاره به بحث توزیع مشروبات الکلی تقلبی در شهرستان الیگودرز گفت: متاسفانه در پی مصرف مشروبات الکلی تقلبی یک نفر فوت نمود و ۴ نفر هم در بیمارستان بستری شدند که در این رابطه پلیس اطلاعات و امنیت تحقیقات خود را آغاز و تاکنون به این نتیجه رسیده ایم که مشروبات تقلبی از خارج شهرستان وارد شده است.

انتهای پیام/