حسن مهرزاد گفت: هشت نقطه بحرانی شهرستان ازنا جهت پیشگیری و اطفا شناسایی شده است.

حسن مهرزاد؛ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ازنا در گفت و گو با سفیرافلاک، اظهار داشت: شهرستان ازنا ۶۵۰۰ هکتار مساحت دارد که برای پیشگیری از حریق، هشت نقطه بحرانی شامل عزیزآباد، کمندان، چرخستانه، دوبلوکان، قلعه رستم، مسعود آباد، باوکی و زرنان شناسایی شده اند.

وی اضافه کرد: دو اکیپ دیده بانی و اطفاء حریق در سطح شهرستان فعال بوده و علاوه بر این ۲۲ نفر از افراد بسیجی و گروه اطفاء حریق شبانه روزی آماده باش هستند تا در صورت نیاز وارد عمل شوند.

مهرزاد با اشاره به ایجاد آتش بر درسطح شهرستان، افزود: این آتش بر در دوبخش جاپلق و مرکزی با طول حدودی ۲۰۰ کیلومتراحداث شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ازنا گفت: برنامه ریزی های لازم صورت گرفته تا در صورت بروز هر گونه حادثه حریق نیروها و همه پرسنل بتوانند اقدامات مورد نیاز را برای مهار انجام دهند.

وی بیان کرد: آموزش های لازم به گروه های دیده بانی و اطفاء حریق ارائه شده  و سپس با آنها  قرارداد منعقد شده که دوره آموزشی اطفاء حریق برای کلیه بسیجیان در تیرماه برگزار می شود.

مهرزاد اضافه کرد: همشهریان در صورت مشاهده حریق در مناطق چهارگانه، در منطقه حفاظت شده اشترانکوه اطلاع دهند تا سریعا اقدامات لازم صورت گیرد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ازنا اظهار داشت: شهروندان در صورت مشاهده حریق در زمینهای زراعی که امکان سرایت به اراضی ملی را دارد حتما اطلاع دهند و در زمین های زراعی با توجه به مسطح بودن اراضی با آتش نشانی و مدیریت جهادکشاورزی اطلاع داده شود که با شماره ۱۳۹ و ۱۵۰۴ جهت پیگیری تماس بگیرند.

انتهای پیام/