دادستان اليگودرز گفت: سال گذشته ۱۰۲ هزار بوته گل امحاء ، ۲۲۲ کیلو گرم مواد گل، ۷۴۲ کیلو گرم تریاک، ۳۰ کیلوگرم هرویین و ۲۰۶ قبضه سلاح در شهرستان اليگودرز کشف شده و تعدادی هم دستگیر شده اند.

به گزارش سفيرافلاك، هوشنگ فتحي؛ رئيس دادگستري اليگودرز در نشست خبري با اصحاب رسانه، گفت: در طول یکسال 28هزار و512 پرونده وارد دستگاه قضایی شهرستان شده و 29 هزار و 25 پرونده صدور رای و مختومه شده و عملکرد ما مثبت 513 است که و همچنین از این تعداد 2208 پرونده د ر شوراهای حل اختلاف منجر به سازش شده اند.

وی افزد: بیش از 500مورد ارشاد قضایی و همچنین در راستای دستورات رئیس قوه قضاییه جمعیت کیفری در زندان شهرستان 18 درصد کاهش داشته است.

افزايش 22درصدي آمار طلاق در اليگودرز
رئیس دادگستری شهرستان الیگودرز گفت: آمار ازدواج يك سال گذشته در شهرستان اليگودرز ۱۲۶۰ مورد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۳درصد کاهش است.

 فتحي با بيان اينكه آمار طلاق نیز ۲۲۹ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: کارگروهی در شورای فرهنگ عمومی متشکل از کارشناسان،اساتید و… تشکیل و پرونده های طلاق قبل از ارجاع به دادگستری در این کارگروه بررسی شود و دو عنصر خانواده و آموزش و پرورش در کنترل این آمار نقش اساسی خواهند داشت.

وي با اشاره به پروژه های عمرانی دستگاه قضایی شهرستان اليگودرز بيان كرد: سال گذشته دادگاه بخش ززوماهرافتتاح شد و دادگاه بخش بشارت ذلقی نیز درآینده نزدیک افتتاح می شود؛ احداث مجتمع قضایی نیز در زمینی به مساحت 12هزار متر مربع از دیگر پروژه های عمرانی قضایی شهرستان است.

پيشرفت 50درصدي پروژه احداث زندان اليگودرز
رئیس دادگستری شهرستان الیگودرز گفت: پروژه احداث زندان الیگودرز با اعتباری بالغ بر 10میلیارد تومان نیز حدود 50درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در صورت تامین اعتبار تا اوایل سال آینده فاز اول این پروژه به بهرداری خواهد رسید.

فتحی یادآور شد: در حال حاضر سه دفتر خدمات قضایی در شهرستان اليگودرز دایر شده و ۷۴ درصد از اوراق قضایی بصورت الکترونیکی ارسال شده است.

وي افزود: با توجه به افزایش جرایم در فضای مجازی پیگیری ها برای راه اندازی مرکز پلیس فتا در شهرستان اليگودرز ادامه دارد.

احداث سالن تشریح پزشکی قانونی الیگودرز

همچنین در این مراسم رئیس دادگستری شهرستان اليگودرز با مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان تماس تلفنی برقرار كرد که گفت:عملیات احداث سالن تشریح پزشکی قانونی الیگودرز هفته آینده آغازمی شود.

وي افزود: اعتبار این پروژه یک میلیارد تومان که تا کنون 30 درصد آن تخصیص یافته و پیمانکار پروژه انتخاب و هفته آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد

حسین صالحی؛ دادستان الیگودرز نيز در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه گفت: یکی از مولفه های مهم سرمایه گذاری امنیت است که در این رابطه دستگاه قضایی با مخلان امنیت برخورد نموده و بصورت جدی از سرمایه گذاری در شهرستان حمایت خواهیم کرد.

وی یکی از مصادیق ایجاد ناامنی را تیراندازی به هر دلیل عنوان نمود و گفت: با کسانی که اقدام به تیر اندازی نمایند برخورد و مجوز سلاح آنها ابطال خواهد شد.

صالحی با اشاره مشکلات زندان الیگودرز قدیمی الیگودرز گفت: زندان قدیمی الیگودرز در سال ۱۳۵۴ برای ظرفیت ۷۵ نفر احداث شده است اما بعضا آمار زندانیان این زندان به ۵۰۰ نفر هم رسیده است .

كشف بيش از يك تن انواع مواد مخدر
دادستان الیگودرز گفت: در سال گذشته ۱۰۲ هزار بوته گل امحاء ، ۲۲۲ کیلو گرم مواد گل، ۷۴۲ کیلو گرم تریاک، ۳۰ کیلوگرم هرویین و ۲۰۶ قبضه سلاح در شهرستان کشف شده و تعدادی هم دستگیر شده اند که در این خصوص باید از تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج)، نیروی انتظامی و بسیج قدردانی نماییم.

وي با اشاره به بحث توزیع مشروبات الکلی تقلبی در شهرستان اليگودرز گفت: متاسفانه در پی مصرف مشروبات الکلی تقلبی یک نفر فوت نمود و ۴ نفر هم در بیمارستان بستری شدند که در این رابطه پلیس اطلاعات و امنیت تحقیقات خود را آغاز و تاکنون به این نتیجه رسیده ایم که مشروبات تقلبی از خارج شهرستان وارد شده است.

انتهاي پيام/