مدیرکل انتقال خون لرستان گفت: مردم استان لرستان در سه ماهه نخست امسال 8605 واحد خون اهدا کردند که اهدای خون نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.

غلامرضا حامدی؛ مدیرکل انتقال خون لرستان در گفت و گو با سفیرافلاک اظهار داشت: در سه ماهه اول امسال 11480 نفر برای اهدای خون به مراکز انتقال خون در استان مراجعه کردند که از این تعداد 8605 واحد خونگیری شده است.

وی اضافه کرد: 5199 نفر از اهداکنندگان خون، اهداکنندگان مستمر بودند که در ایام مختلف در طول سال برای اهدای خون مراجعه می کنند و در مجموع 60 درصد اهداکنندگان، مستمر هستند.

حامدی تصریح کرد: 7978 نفر از اهداکنندگان که شامل بیش از 92 درصد اهداکنندگان آقایان و 627 نفر از اهداکنندگان، بیش از هفت درصد  بانوان بودند که در این مدت اقدام به اهدای خون کردند.

مدیرکل انتقال خون لرستان گفت: 10110 واحد خون و فرآورده آن در بین مراکز درمانی پخش شده است.

وی با اشاره به ضرورت اهدای خون، افزود: بسیاری از بیماران خاص، تالاسمی، تصادفی نیازمند به خون هستند و با توجه به این که برخی از فرآورده های خونی قابلیت نگهداری طولانی را ندارند، ضروری است تا اهداکنندگان برای اهدای خون مراجعه کنند.

حامدی عنوان کرد: با توجه به شیوع کرونا، همه تمهیدات لازم و نکات بهداشتی برای اهداکنندگان خون در پایگاه های خونگیری فراهم شده و اهداکنندگان بدون نگرانی می توانند اقدام به اهدای خون کنند.

انتهای پیام/