مسئول آموزش منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: پنج شهرستان خرم آباد، چگنی، پلدختر، کوهدشت، رومشکان در وضعیت هشدار آتش سوزی مرتع و پوشش های گیاهی قرار دارند.

داریوش آریان در گفت و گو با سفیرافلاک با اشاره به انعقاد تفاهم نامه مشترک بین اداره منابع طبیعی و سپاه استان لرستان پیرامون فعالیت اکیپ های بسیجی برای اطفا حریق مراتع و مزارع، اظهار داشت:۱۶۰ منطقه بحرانی در لرستان شناسایی شده و پنج شهرستان خرم آباد، چگنی، پلدختر، کوهدشت، رومشکان در وضعیت هشدار آتش سوزی مرتع و پوشش های گیاهی قرار دارند.


وی افزود: با توجه به میزان بالای بارندگی ها و رشد پوشش گیاهی در این پنج شهرستان احتمال آتش سوزی بیشتر بوده همانطوری که در استان های همجوار و مناطق زاگرسی تعدد آتش سوزی ها را مشاهده کردیم.


مسئول آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی منابع طبیعی لرستان عنوان کرد: کارگاه آموزشی اطفا حریق با هدف آشنایی بسیجیان با انواع آتش سوزی در جنگل ها،راهکارهای مقابله با آتش سوزی و عکس العمل سریع با توجه به نوع، شرایط و منطقه حریق برگزار شده است.


آریان تصریح کرد: ما وظیفه داریم در این رابطه میراث دار آیندگان باشیم و مراتع و جنگل ها را به عنوان میراث پرارزش و گرانبها حفاظت کنیم .


وی بیان کرد:با توجه به پیشینه و سابقه آتش سوزی در مناطقی از شهر خرم آباد ۱۰ اکیپ بصورت ۲۴ ساعته با هوشیاری و آگاهی در این مناطق مستقر می شوند.


مسئول آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی منابع طبیعی لرستان خاطرنشان کرد: سپیدشت با ۱۵۷ هزار مساحت اراضی ملی و جنگل های با شیب تند اگرچه جز مناطق تحت پوشش خرم آباد محسوب می شود اما یک کارگاه آموزشی برای تیم های اطفا حریق در مرکز برگزار می شود.

انتهای پیام/