حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی گفت: اين محاكمه هايي كه الان صورت مي گيرد براي نظام اسلامي افتخاري است و نشان دهنده اين است كه انسان خطاكار در جمهوري اسلامي از چنگال عدالت نمي تواند فرار بكند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه شهرستان خرم آباد اظهار داشت: مبارزه با فساد و تبعیض توسط هرکسی باشد دولتی یا غیر دولتی وچه در درون و یا بیرون قوه قضائیه باشد از خواسته های مردم است.

وی افزود: این محاکمه هایی که الان صورت می گیرد برای نظام اسلامی افتخاری است و نشان دهنده این است که انسان خطاکار در جمهوری اسلامی از چنگال عدالت نمی تواند فرار بکند  این یک ارزش برای دستگاه قضایی است.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان بیان کرد: مردم استان لرستان از قوه قضاییه کار جدید می خواهند و این وعده جدید تسریع در رسیدگی به امور مردم است وقتی که مردم به قوه قضاییه مراجعه می‌کنند در یک زمان معینی پاسخ خود را بگیرند.


حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی گفت: تسریع در حل دعوای مردم با نهادهای دولتی باید حل و فصل شود و قوه قضاییه جایی که اختلاف بین مردم و نهادهای دولتی است باید بر اساس میزان عدالت و انصاف برحسب قوانین این دعوا را حل و فصل کند.


وی با اشاره به کارخانه های تعطیل شده در استان لرستان اضافه کرد: مردم لرستان راه اندازی کارخانه های تعطیل شده را می خواهند در جایی که دستگاه قضایی می تواند به راه اندازی در این کارخانه ها کمک کند ورود پیدا کرده که انشاالله طبق قول مدیرکل دادگستری استان لرستان چند کارخانه مسائل و مشکلات آنها حل و فصل شده و در آینده راه اندازی خواهد شد.

خطیب جمعه خرم آباد ادامه داد: برخورد قانونی و بدون بی رحمی با هنجارشکنان باید ادامه داشته باشد، با کسانی خرید فروش سلاح، خرید و فروش مواد مخدر و کسانی که باعث ایجاد رعب و وحشت در جامعه می شوند قوه قضاییه برخورد قانونی با آن‌ها داشته باشد.


وی با اشاره به هفته قوه قضاییه از حضور عوامل و کارکنان دادگستری استان در نماز جمعه و از اجرای برنامه های ارزشمند آنها در هفته قوه قضاییه در سطح استان تقدیر و تشکر کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی گفت: در بین شهدای هفتم تیرماه دو شهید روحانیت استان لرستان هم حضور داشتند که یکی شهید حجت‌الاسلام و المسلمین سید فخرالدین رحیمی از شهدای روحانیت و منتخب مردم پلدختر و دیگری شهید حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین صادقی منتخب حوزه انتخابی ازنا و درود بود که این دو شهید سرافراز لرستانی در حادثه هفتم تیر ماه توسط منافقین به درجه رفیع شهادت نائل گشتند که انشاالله همیشه راهشان ادامه داشته باشد.

وی گفت: نظام اسلامی به عنوان جمهوری اسلامی با بقیه نظام ها متفاوت است چون پایه آن بر اساس تقوا و ادامه راهش هم بر اساس تقوا میسر خواهد بود و این نظام و مناسبات باید بر اساس قوانین و ارزش های دینی حفظ شود.


حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی تصریح کرد: سیاست امام در اصول اقتصادی، فرهنگی، اداره داخلی کشور و سیاست خارجی همه آنها در صحیفیه صحیفه نور امام ثبت و ضبط شده است و در وصیت نامه امام خلاصه آن آمده که پرچمدار این اصول مقام معظم رهبری است که هر چند گاهی این اصول را برای ما و جامعه یادآوری می‌کنند که حرکات باید بر اساس اصول امام باشد که انشاالله فعالیت‌های ما هم بر اساس تقوای الهی باشد.

به گفته وی  تقوا اساساً حرکت و فعالیت های فردی و اجتماعی در امت اسلامی است که در نظام اسلامی ما مسیر پیروزی و پیشرفت و قله متعال فرهنگی دینی و اقتصادی بر اساس تقوا میسر است.

انتهای پیام/