حجت الاسلام احمدرضا غلامی گفت: دهه کرامت فرصتی برای ترویج سیره و فرهنگ رضوی است که در این ایام برنامه های مختلفی در استان لرستان برگزار می شود.

حجت الاسلام احمدرضا غلامی در گفت و گو با سفیرافلاک اظهار داشت: بهترین الگو برای مسلمانان ائمه اطهار(ع) هستند و با بهره گیری از معرفت امامان و پیامبران انسان به سوی سعادت و درست زندگی کردن حرکت می کند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان اضافه کرد: از ولادت حضرت معصومه تا ولادت امام رضا(ع) دهه کرامت نامگذاری شده و فرصت مناسبی است تا از سیره و روش حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع)  بهره گیری شود.

وی با اشاره به این که کمک به نیازمندان یکی از ویژگی های امام رضا(ع) بود، افزود: دراین برهه زمانی که دنیا درگیر ویروس کرونا است باید همنوع را دید و در زندگی امام رضا(ع) توجه و حمایت از نیازمندان بهترین الگو برای مردم است.

حجت الاسلام غلامی تصریح کرد: تجلیل از پرستاران، جهادگران، فعالین حوزه دین و بانوانی که مانند زمان جنگ سنگر را حفظ کردند و در برخی از مساجد اقدام به تولید ماسک نموردند و برای خدمت رسانی به نیازمندان همه تلاش خود را به کار گرفتند، بخشی از برنامه های اداره تبلیغات اسلامی در دهه کرامت  است.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان گفت: همچنین همزمان با روز دختر از ۵۰۰ دختر محجبه در حوزه های علمی، آموزشی، فرهنگی و بهداشتی تجلیل شد.

وی با اشاره به برگزاری گفتمان های دینی، افزود: با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، گفتمان های دینی امسال در مساجد برگزار می شوند.

 حجت الاسلام غلامی از استقرار ۲۰ روحانی در پایگاه های اجتماعی استان خبر داد و گفت: در استان لرستان ۲۰ پایگاه اجتماعی در شهرستان های بروجرد، کوهدشت، دورود، الیگودرز و خرم آباد وجود دارد که این پایگاه ها در مناطق آسیب پذیر و حاشیه شهر برپا شده اند که روحانیون مستقر در این پایگاه ها برنامه های مختلفی را اجرا می کنند.

انتهای پیام/