علی بدری گفت: روزانه بین یک و نیم تا دو ساعت به دلیل خارج شدن یک واحد نیروگاه تولید برق و افزایش دمای هوا، خاموشی‌های چرخشی در کوهدشت اعمال خواهد شد.


علی بدری در گفت ‌و گو با سفیرافلاک، اظهار داشت: متأسفانه به علت خارج شدن یک واحد نیروگاه تولید برق کشوری از مدار و از طرفی افزایش دمای هوا و روند افزایش مصرف برق مشترکین، با کسری تولید برق نیروگاه مواجه هستیم.

وی افزود: برحسب درخواست دیسپاچینگ ملی، به‌تمامی استان‌ها سهمیه‌هایی جهت جبران کسری تولید ابلاغ ‌شده و در این راستا به ‌صورت چرخشی، تمامی خطوط برق قطع شوند تا بتوان جایگزین کسری نیروگاهی که از مدار خارج ‌شده را تأمین کرد.

مدیر توزیع برق کوهدشت با اشاره به اینکه شبکه‌های برق ما از نوع شبکه‌های به‌هم ‌پیوسته هستند، عنوان کرد: خروج نیروگاه از مدار به‌صورت اتفاقی بوده است و از ۱۵ تیرماه به بعد که دمای هوا به‌صورت چشمگیری افزایش می‌یابد، در صورت عدم رعایت مصرف توسط مشترکان با اعمال خاموشی اجباری مواجه خواهیم بود.

وی تصریح کرد: خاموشی‌ها در فیدر های شهری و روستایی به‌صورت چرخشی یک ساعت و نیم تا دوساعته می‌باشد و امیدواریم در صورت رعایت مصرف توسط مشترکین شاهد اعمال خاموشی نباشیم.

بدری گفت: از مردم خواستاریم باصرفه جویی خصوصا در ساعات پیک مصرف (۱۲ ظهر تا ۱۷) در کاهش مصرف و متعاقب آن اعمال خاموشی‌های برق، همکاری داشته باشند.

انتهای پیام/