كارشناس مسائل سياسي گفت: خشونت، نژادپرستی و ضد حقوق بشر بودن، ماهیت اصلی آمریکا به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام ‌محمد کرم ساعد پور در گفت‌وگو با سفیر‌افلاک، اظهار داشت: زمانی که کریستف کلمب آمریکا را فتح نمود سکنه اولیه و بومی، سرخپوستان بودند، با ورود برخی کشورهای اروپایی به آن محل، قتل‌عام سرخ‌پوست‌ها آغاز شد و برخی از سیاه‌پوستان را نیز به جهت برده‌داری به آمریکا آوردند.

وی افزود: خشونت، نژادپرستی و ضد حقوق بشر بودن، ماهیت اصلی آمریکا به شمار می‌رود و مشاهده شد که با کشته شدن سیاه‌پوستی توسط پلیس آمریکا، مورد اعتراض شدید و قیام مردم واقع شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه ناحیه کوهدشت عنوان کرد: کشورهایی همچون آمریکا و دیگر کشور‌های غربی دست‌نشانده آن‌ها، بر مبنای سرمایه‌داری و غیردینی بنیان نهاده شده و حقوق بشری ندارد به همین جهت با تمام خشونت و ظالمانه با بشر برخورد می‌کنند.

وی تصریح کرد: قیام اخیر مردم آمریکا که هم سیاه‌پوست و هم سفیدپوست دیده می‌شود و به اروپا نیز سرایت کرده است، درواقع ادامه نهضت وال‌استریت، جلیقه زردها و اعتراض به‌نظام سرمایه‌داری است.

ساعد پور با اشاره به اینکه ابرقدرتی آمریکا رو به افول است، گفت: ۵۰ ایالت آمریکا دارای فرهنگ مختلفی هستند که با نژادپرستی، تبعیض و ظلم همراه است، اعتراضات اخیر هم در آمریکا به علت خوی خشونت‌آمیز، ظالمانه، ضد حقوق بشری صاحبان قدرت در این کشور است.

انتهای پیام/