کرم گودرزی گفت: ۱۷۱ روستای لرستان از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش سفیرافلاک، کرم گودرزی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به وضعیت خوب گازرسانی در روستاها نسبت به سرانه کشور سعی خواهیم کرد تا پایانه سال ۱۴۰۱ تمام روستاها در استان لرستان گازرسانی و اولین استان سبز در کشور شویم.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۳۶۲ روستا در استان واجد شرایط گازرسانی که هزار و ۷۰۲ روستا از نعمت گاز بهره‌مند هستند، افزود: ۱۷۱ روستا در حال انجام کار است که سهم شهر خرم‌آباد و دوره چگنی از این تعداد ۳۵ روستا است که در چند روز آینده در شهر خرم‌آباد پنج روستا و ۱۸ صنعت افتتاح و تزریق گاز خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان عنوان کرد: ۴۱۶ روستا در شهرستان خرم‌آباد و دوره چگنی وجود دارد که از نعمت گاز برخوردار هستند و ۳۵ روستا از این تعداد در دست اجراست و درصد بهره‌مندی آن ۹۶.۸۵ درصد است که عدد خوبی برای شهرستان خرم‌آباد و چگنی است که برنامه داریم آن را به ۹/۲۲ درصد برسانیم که تا سال ۱۴۰۱ پایان گازرسانی به روستاها خواهد بود.

وی بیان کرد: از آنجا که مقاوم‌سازی و بودجه اختصاص داده شده به مقاوم سازی خصوصاً در بحث سیل که یک فرصت برای ما بود تا بتوانیم نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنیم در بخش خرم‌آباد و چگنی ۱۰ پروژه در سال گذشته وجود داشت که شش پروژه مهم در حال انجام است که می‌تواند نقش مهمی در شبکه ایجاد کنند.

گودرزی گفت: گازرسانی به روستاها یک فرصت است که ما باید از این فرصت به وجود آمده استفاده کنیم و روستاها را گازرسانی و گاز را به عنوان یک انرژی پاک، ارزان و دوست دار محیط زیست جایگاه جایگزین سوخت مایع کنیم.

انتهای پیام/