در آستانه ولادت امام رضا(ع) کاروان زیر سایه خورشید وارد استان لرستان شده و عطر و بوی حرم رضوی در استان پیچید.

به گزارش سفیرافلاک، هر ساله دهه کرامت که فرا می رسد، دلهای ارادتمندان راهی مشهدالرضا می شود، صحن و سرایی که سراسر معنویت است و این حرم میعادگاه عاشقانی است که از راه دور و نزدیک خود را به صحن ها و رواق ها می رسانند تا ساعتها عشق و ارادت خود را به امام غریب نشان دهند.

نام امام رضا(ع) که می آید، بی اختیار دلتنگی حرم رضوی را می توان در قطره های اشک ارادتمندان مشاهده کرد، دلشان برای زیارت در سرای شاه خراسان پر می کشد و با دیدن گنبد طلایی امام رضا(ع) از راه دور سلام می دهند.

دلدادگی عاشقان علی بن موسی الرضا(ع)

با شیوع کرونا، صحن های مطهر از جمله حرم امام رضا(ع) بسته شد، بسیاری از ارادتمندان از طریق فضای مجازی زیارت می کردند و دلهایشان را به پنجره فولاد گره می زدند، دعای فرج که هر شب از حرم رضوی برای سلامتی بیماران قرائت می شد، دلتنگی ارادتمندان و عاشقان امام رضا(ع) را بیشتر می کرد.

یک ایران برای خواندن این دعا هم صدا می شدند، دست های دعا تا آسمان بلند می شد تا بیماران مبتلا به این ویروس هر چه سریعتر شفا یابند و از بستر بیماری، سلامت به زندگی عادی خود برگردند.

آقا جان این روزها بیشتر از همیشه دلمان برای گنبد طلایی، کبوترهای حرم، مهربانی خادمان و زیارت حرم تنگ شده، دهه کرامت که می رسد چشمهایمان را می بندیم و مدام خودمان را در رواق ها و کنار ضریح می بینیم، دعا می کنیم زودتر شرایطی فراهم شود تا به پابوس امام هشتم برویم.

عطر پرچم سبز رضوی

امروز پرچم سبز عاشقی وارد استان لرستان شد، خادمان حرم با کاروان زیر سایه خورشید راهی استان شده اند تا دل های عاشقان را راهی سرزمین شاه خراسان کنند.

چند سالی است که کاروان زیر سایه خورشید با سفر به شهرهای مختلف، شوق زیارت را نصیب زائرانی می کند که مدتهاست در حسرت این زیارت روزگار را سپری می کردند.

این کاروان با نوای “رضا رضا” امروز وارد شهرستان الیگودرز در استان لرستان شدند و تا ولادت امام رضا(ع) میهمان استان لرستان هستند.

اگر چه امسال به دلیل شیوع کرونا اجتماعی با حضور کاروان برگزار نمی شود اما عیادت از بیماران و حضور در بخش های مختلفاز جمله برخی از واحدهای تولیدی از مهمترین برنامه های این کاروان است.

حامد غفوری نژاد دبیر برگزاری جشن های زیر سایه خورشید لرستان در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: امسال یک کاروان از خدام حرم وارد استان لرستان شدند که به مدت چهار روز میهمان استان خواهند بود که در این مدت بیش از ۴۷ برنامه اجرا می شود.

ورود کاروان خدام رضوی

وی افزود: در حال حاضر این کاروان در شهرستان الیگودرز حضور دارند و عصر امروز در دورود حضور پیدا می کنند، فردا صبح در خرم آباد و عصر چهارشنبه در الشتر برنامه هایی اجرا خواهد شد.

غفوری نژاد تصریح کرد: روز پنج شنبه صبح و عصر در بروجرد این کاروان حضور دارند و روز جمعه نیز خرم آباد میزبان این کاروان است که عمده برنامه های کاروان زیر سایه خورشید، تجلیل از کادر درمانی، جهادگران و خیرین است.

دبیر برگزاری جشن های زیر سایه خورشید در لرستان عنوان کرد: با توجه به شیوع کرونا امسال این کاروان وارد روستاها نمی شوند و اجتماع و برنامه ای که با حضور مردم باشد، برگزار نمی شود.

وی بیان کرد: فردا چهارشنبه با حضور خادمان حرم رضوی، تجلیل از کادر درمان در بیت نماینده ولی فقیه لرستان برگزار می شود.

غفوری نژاد گفت: حضور کاروان زیر سایه خورشید در شهرستانها و بیمارستانها با رعایت پروتکل های بهداشتی خواهد بود.

انتهای پیام/