آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است و جنایت‌ها و نسل کشی‌ها را می‌توان در دفتر قطور ضد حقوق بشری آمریکا مشاهده کرد.

به گزارش سفیرافلاک، چهره واقعی آمریکا را می توان در لابه لای جنایت های بی شمارش در طول این سال‌ها مشاهده کرد، کودکان و زنانی که بی دفاع و بیگناه بدون هیچ دلیلی کشته شدند، کودک کشی و ریختن خون انسان‌های بی‌گناه تنها بخش کوچکی از جنایت‌های بی شمار شیطان بزرگ است.

همیشه از آمریکا به عنوان جنایتکار نام برده می شود، مروری به کارنامه جنایت های آمریکا نشان می دهد برای ریختن خون هزاران انسان بیگناه همه تلاش خود را به کار گرفته و در کشورهای مختلف برای رسیدن به منفعت و رسیدن به اهداف خود ردپایی از جنایت‌هایش باقیست.

در جنگ تحمیلی بیش از ۳۵ کشور صدام را همراهی و پشتیبانی می کردند که آمریکا در راس قرار داشت و در طول این هشت سال سلاح و مهمات در اختیار صدام گذاشتند و هزاران نفر در این سالها به شهادت رسیدند.

نمونه هایی از این جنایت ها در کشورمان را می توان دوازدهم تیرماه سال ۶۷ وهواپیمای مسافری که از بندرعباس راهی دبی بود نام برد، هواپیمایی که در این روز مورد حمله قرار گرفت و ۲۹۰ مسافر این هواپیما به شهادت رسیدند که تنها یک نمونه از هزاران جنایت آمریکا است.

کشتار هزاران انسان بی‌گناه

از دیگر اقدامات وحشیانه، بمباران سردشت توسط صدام و با حمایت آمریکا بود، جنایتی که در تیرماه سال ۶۶ رخ داد و در این بمباران هشت هزار نفر مصدوم شدند و ۱۱۰ نفر به شهادت رسیدند.

شهادت دکتر آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش در هفتم تیرماه، ترور شخصیت ها، دانشمندان و به شهادت رساندن سردار سلیمانی تنها بخشی از جنایت های آمریکاست که خود را در پس چهره دفاع از حقوق بشر پنهان کرده است.

ایجاد گروه‌های تروریستی توسط مدعیان حقوق بشر

آمریکا در این سالها گروه های تروریستی مختلفی را ایجاد کرد که هر کدام وحشی تر از گروه های تروریست قبلی برای نسل کشی و ریختن خون انسان های بیگناه اقدام می کردند.

همچنین در کنار رژیم صهیونیستی در فلسطین جنایت های زیادی را مرتکب شدند، در کشور عراق، سوریه و یمن کشتارهای بیشمار انسان های بیگناه در پرونده قطور جنایت های شیطان بزرگ وجود دارد.

علیرغم همه این جنایت ها اما گستاخانه تر و وقیح تر از همیشه خود را مدعی حقوق بشر می دانند، حقوقی که سراپا ضد بشری است اما چهره کثیف و پر از جنایت خود را در پشت شعار توخالی حقوق بشر پنهان کرده اند.

وقتی پرونده خفت بار آمریکا ورق می خورد، سندهای زیادی از رسوایی مدعیان حقوق بشر آشکار می شود، در برخی از کشورها که جنایت هایی علیه مسلمانان رخ می دهد، مدعیان حقوق بشر سکوتی مرگبار به خود می گیرند و خود را به خواب می زنند که انگار اتفاقی رخ نداده است، هر جا که برایشان منفعت دارد دم از حقوق بشر می زنند و هر جایی که منفعتشان به خطر بیفتد مهر سکوت بر لب می زنند.

رونمایی از چهره بزک شده آمریکا

علیرغم همه این جنایت های آمریکا در طول سال های گذشته اما چهره واقعی آمریکا در حوادث اخیر در این کشور بیشتر از همیشه نمایان شد و با توجه به تبعیض نژادی و مشکلات در این کشور، اعتراضات نشان داد که افول آمریکا بسیار نزدیک است.

متاسفانه عده ای به دنبال بزک کردن چهره آمریکا هستند، چشمشان را بر روی جنایت ها و خون های ریخته شده توسط گروه ها تروریستی که آمریکا ایجاد کرده بسته اند.

آمریکا همیشه دشمن ما بوده و هست، دنیایی از فریب و نیرنگ را می توان در پشت چهره شیطان بزرگ مشاهده کرد، امروز چهره پر از حیله آمریکا برای همه دنیا نمایان شده و بسیاری از ملت ها تلاش می کنند تا در برابر زورگویی و ظلم آنها بایستند.

سکوت سازمان‌های مدعی حقوق بشر در برابر جنایات آمریکا

مهدی اسماعیلی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: حقوق بشر یک عنوان حق و زیبایی دارد که جریان استکباری و مادی گرایی در دنیا که در راس آن آمریکا قرار دارد، سالهاست با ابزاری بر حق و اراده باطل می خواهند کسانی را که در برابر آنها می ایستند را با استفاده از ابزار ضد حقوق بشری منزوی کنند.

وی افزود: حقوق بشر در منظر اسلامی این است که افراد و انسانها در برابر همه امکانات و نعمات برابر هستند و همه باید حقوقشان حفظ شود.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به فجایع و جنایت های آمریکا تصریح کرد: در بسیاری از کشورها مانند یمن، افغانستان، عراق، سوریه و فلسطین جنگ های نیابتی ایجاد کردند و مدعیان حقوق بشر در سازمان های مدعی، حقوقی را برای انسانهای این کشورها در نظر نداشتند.

وی بیان کرد: اگر اتفاقی در کشور دیگری رخ دهد، در بوق و کرنا می کنند و می گویند حقوق بشر تضعیف شده اما چشم خود را بر فجایع و جنایت هایی که انجام می دهند و نمونه اخیر آن که چهره آمریکا را نشان داد، سکوت می کنند.

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر

اسماعیلی با اشاره به اینکه حقوق بشر تعریف اصولی دارد گفت: برای ما از منظر اسلام کاملا حقوق بشر مشخص است ولی آنها برای اینکه خود را خوب جلوه بدهند از ابزار حق بر علیه حق استفاده می کنند.

وی خاطرنشان کرد: این جنایت های آمریکا و همدستانش از دیدگاه آزاد اندیشان، افراد مستقل و عده ای که در پی احقاق حق هستند، پنهان نمی ماند.

کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه مجامع بین الملل منحصرا در اختیار گروه های خاصی قرار دارد اظهار داشت: این موضوع سبب شده تا حقوق بشر جایگاه واقعی خود را پیدا نکند و در حد شعاری برای آنها باقی مانده است.

وی افزود: در برخی از موارد آمریکا از شعار حقوق بشر برای سرکوب مخالفان استفاده می کنند و هیچگاه خودشان به این شعار عمل نکرده اند.

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است و دفاع از حقوق انسان‌ها را تنها به عنوان یک شعار می داند و در عمل به حقوق بشر توجهی ندارد، دفتر قطور و پر از جنایت آمریکا گواه بر عمل نکردن به این شعار است.

انتهای پیام/