ربات‌های توسعه داده شده توسط یک شرکت بلژیکی برای مبارزه با بیماری همه گیر کووید 19 دراین کشور و چند کشور اروپایی خدمات‌رسانی می‌کنند.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، ربات‌های بلژیک برای مبارزه با  بیماری همه گیر کووید ۱۹ در اروپا کمک می‌کنند.

براساس آمار و ارقام خبرگزاری فرانسه که بر مبنای گزارش‌های رسمی کشورهای اروپایی تهیه شده است، در همه کشورهای اروپایی بیش از ۱۸۰ هزار تن در پی ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند و بالغ بر دو نیم میلیون نفر نیز به ویروس مذکور مبتلا شده‌اند.

در حالی که انسان‌ها همچنان به مبارزه با بیماری همه گیر کووید ۱۹ در سراسر جهان می‌پردازند، اکنون ربات‌ها نیز به این ترکیب پیوسته‌اند.

شرکت نرم افزاری «Zorabots» ربات‌هایی را توسعه داده تا دمای افراد را بررسی کند و همچنین بررسی کند که آیا ماسک صورت شخص به درستی پوشیده شده است یا خیر؛  آنها همچنین می‌توانند به ۵۳ زبان مختلف صحبت کنند.

این ربات‌ها در مراکز مراقبت از سالمندان در سراسر بلژیک که اقدامات سختگیرانه‌ در آنها انجام شده است، حضور دارند.

تامی دبلیک، بنیانگذار شرکت رباتیک «Zorabots» گفت: «در شرایطی که بیماری کووید ۱۹ به شدت شیوع یافته و سالمندان قادر به خروج از مرکز نگهداری نیستند، حضور ربات‌ها می‌تواند کمک فزاینده‌ای باشد».

علاوه بر امکانات مراقبت، از این ربات‌ها در چندین بیمارستان در سراسر بلژیک استفاده می‌شود و برای چند کشور اروپایی نیز صادر شده تا آنها نیز به کمک ربات‌ها بتوانند همه گیری ویروس کرونا را کنترل کنند.

Zorabots اکنون مشتریانی از سراسر اروپا دارد.

انتهای پیام/