بهرامی گفت: ظرفیت عرضه روزانه گاز CNG در لرستان بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار مترمکعب گاز است.

پیمان بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به اینکه مجموعه عملیات تامین سوخت انرژی در استان از طریق ۷ ناحیه عملیاتی انجام می شود اظهار داشت: ۸۴ جایگاه سوخت مایع در استان وجود دارد که خدمات عرضه سوخت، نفت و گاز را به وسایل حمل‌ونقل ارائه می دهد.

وی با اشاره به تاسیسات نفتی استان افزود: سه تاسیسات نفتی در شهرستان‌های خرم‌آباد با ظرفیت ۱۳۰ میلیون لیتر، ازنا ۵۵ میلیون لیتر و در شهرستان بروجرد ۴۵ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی صورت می گیرد که دو تاسیسات خرم‌آباد و شهرستان ازنا توسط خط اصلی لوله تغذیه می شوند و تاسیسات شهرستان بروجرد به وسیله نفتکش انجام می شود.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی استان لرستان عنوان کرد: ۵۰ جایگاه گاز طبیعی در استان وجود دارد که سوخت گاز فشرده یا سی ان جی به ناوگان حمل و نقل عمومی و شخصی ارائه می دهند.

وی با اشاره به اینکه ۱۲ تاسیسات گاز مایع در استان وجود دارد بیان کرد: گاز مایع جز فرآورده های پالایشی و اولین پایش از پالایشگاه نفت است که از قبل به وسیله کپسول در بین مردم توزیع می‌شد اما گاز سی ان جی یا طبیعی مستقیم از پالایشگاه استنباط می شود؛ از ۱۲ تاسیسات گاز مایع در استان سه تاسیسات موضع چند تاسیساتی، دو تاسیسات موضع تک تاسیساتی و مابقی تاسیسات مردمی هستند که کار تامین گاز را انجام می دهند.

بهرامی تصریح کرد: یک تأسیسات سوختگیری هواپیمایی در استان وجود دارد، کل فرودگاه کشور تامین سوخت خودرو از طریق شرکت ملی پخش انجام می‌دهند و در استان لرستان یک تاسیسات سوختگیری هواپیمایی کار خدمات رسانی و تامین سوخت را انجام می دهد.

وی با اشاره به عملیات یا مقادیر سوختی که در سال گذشته در سطح استان توزیع شده است گفت: ۵۲۶ میلیون لیتر بنزین موتور، ۶۵ میلیون لیتر نفت سفید،۵۲۲ میلیون لیتر نفت و گاز، ۳۵ هزار لیتر گاز مایع، ۱۳۰ میلیون مترمکعب معادل ۱۱۴ میلیون لیتر بنزین و گاز سی ان جی در استان توزیع شده است.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی استان لرستان اظهار داشت: تاسیسات و جایگاه های طبیعی که در استان ایجاد شده با یک سوم ظرفیت کار می‌کنند به عبارتی توان ما در شبانه روز بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار مترمکعب گاز است اما عملاً در بهترین حالت در استان ۳۸۰ هزار متر مکعب گاز مصرف شده که نشان دهنده زیرساخت خوب برای گاز طبیعی است.

انتهای پیام/