فرماندار الیگودرز گفت: تست کرونا ۷۴۱ نفر در الیگودرز مثبت شد و تاکنون ۱۹ نفر بر اثر این بیماری فوت کرده اند.

به گزارش سفیرافلاک، محمد خدابخشی امروز در جلسه ستاد مدیریت کرونا در شهرستان الیگودرز اظهار داشت: در حوزه بهداشت و درمان طی چند وقت اخیر ایثار و از خودگذشتگی صورت گرفته اما آنچه باعث برنامه ریزی صحیح و اصولی در مبارزه با این بیماری می شود، داشتن آمار درست است.

وی افزود: انتظار داریم تعداد تست های این شهرستان افزایش پیدا کند تا بتوان بر اساس آمار واقعی برای مبارزه با این بیماری برنامه ریزی کرد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس با اشاره به برخی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان عنوان کرد: ساخت خانه‌های بهداشت و تکمیل آنها با توجه به نیاز مردم اجرایی شود، همچنین تامین امکانات بیمارستانها، تامین نیروی مورد نیاز خصوصا در بخش خدمات، تامین پزشک متخصص برای شهرستان صورت گیرد.

کشکولی فرماندار شهرستان الیگودرز نیز در این جلسه بیان کرد: شهرستان الیگودرز در وضعیت قرمز قرار دارد و تاکنون تست ۷۴۱ نفر مثبت بوده و ۱۹ نفر فوت کرده اند؛ متاسفانه کرونا در این شهرستان سیرصعودی داشته و انتظار داریم مردم همانگونه که قبلاً ۹۰درصد همراهی کردند، امروز نیز برای جلوگیری از گسترش این بیماری کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری مراسم عزا و عروسی از دلایل مهم گسترش ویروس است، ما تلاش کردیم مانع این کار شویم، اما اگر خود مردم همکاری کنند بهتر می توان جلوی گسترش این بیماری را گرفت.

فرماندار الیگودرز بر ضرورت تامین هزینه های بخش بهداشت و درمان خصوصاً پرداخت حقوق و مزایای پرسنل و کادر درمانی تاکید کرد.

نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز با اشاره به اینکه بهترین هماهنگی در استان با حوزه بهداشت و درمان در مدیریت این بیماری توسط مسئولان شهرستان الیگودرز صورت گرفته است، گفت: ازهمکاری سپاه، بسیج، دستگاه‌های اجرای و مردم برای مقابله با این بیماری قدردانی می کنیم.

وی اظهار داشت: در تامین دارو در استان با مشکل روبرو نبوده‌ایم و برای تامین نیازهای شبکه بهداشت و درمان این شهرستان آماده هستیم؛همچنین برای تامین هزینه های شبکه بهداشت و درمان، راه اندازی بخش شیمی درمانی، تخت های اتاق عمل، سی تی اسکن، اورژانس ۱۱۵ بخش ذلقی و مشکل نیرو قول مساعد داده می شود.

انتهای پیام/