پازوکی گفت: برای مقابله و اطفای حریق در مراتع و جنگلهای لرستان یک میلیاد و 400 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.

مهدی پازوکی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: هر ساله در فصل گرم تابستان، حریق در مراتع و جنگل‌ها افزایش می‌یابد که در حال حاضر لرستان در مقایسه با سایر استان‌ها وضعیت بهتری دارد.

وی با بیان اینکه طی چند روز اخیر ۱۰ هکتار در منطقه سفید کوه خرم‌آباد دچار حریق شد افزود: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۲۰۰ هکتار از مراتع و اراضی لرستان دچار حریق شده است.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان با اشاره به اینکه ۱۵۰ نقطه بحرانی در استان شناسایی شده است تصریح کرد: در این کانون‌های بحرانی، دیده‌بان‌هایی مستقر شده‌اند تا در صورت حریق بتوانند در کمترین زمان برای اطفا اقدام کنند.

وی گفت: علت بیش از ۹۵ درصد حریق‌ها انسانی بوده که گاهی در اثر یک بی‌احتیاطی و روشن کردن آتش، ممکن است حریق رخ دهد که تلاش داریم تا در این راستا آموزش‌های لازم را ارائه دهیم.

پازوکی با تاکید بر برخورد دستگاه‌ها با کسانی که عامدانه اقدام به حریق می‌کنند افزود: دستگاه قضایی به صورت ویژه و خارج از نوبت به جرائم کسانی که به صورت عمدی اقدام به آتش زدن مراتع می‌کنند برخورد خواهد کرد.

وی عنوان کرد: یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای مقابله با حریق و اطفا حریق در استان در اختیار منابع طبیعی و محیط زیست قرار داده شده تا بتوانند در زمان نیاز استفاده کنند.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان تصریح کرد: کشیک اطفای حریق در منابع طبیعی و محیط زیست ایجاد شده، با آتش نشانی‌ها هماهنگی لازم صورت گرفته و همچنین در مناطق بحرانی تابلوهای هشدار دهنده نصب شده است.

وی بیان کرد: با یک هواپیمای گشت زنی قراردادی منعقد شده که بتواند سطح استان را بررسی و شناسایی کند و در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهد؛ از ابتدای سال تاکنون تنها دو مورد از حریق‌ها عمدی بوده که به دادسرا برای رسیدگی ارجاع داده شده است.

انتهای پیام/