حسن نژاد گفت: 955 حلقه چاه آب کشاورزی غیر مجاز در استان وجود دارد که امسال 70 حلقه مسدود می‌شود.


داریوش حسن نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: طی سه ماهه نخست امسال ۹ حلقه چاه آب غیر مجاز در استان مسدود شد و در حال حاضر ۹۵۵ حلقه چاه آب غیر مجاز در استان وجود دارد که برنامه ریزی شده تا پایان سال ۷۰ حلقه چاه غیر مجاز مسدود شود.

وی افزود: از این تعداد چاه غیر مجاز ۱۷۶ حلقه فرم یک هستند که قبل از سال ۸۵ حفر شده و به عنوان چاه غیر مجاز شناسایی شده است که براساس دستورالعمل وزارت نیرو، مجوزدار کردن این چاه ها‌ در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تصریح کرد: برخی از چاه‌ها غیر مجاز شناسایی شده در فاصله کمتر از ۵۰۰ متری رودخانه‌های اصلی قراردارد و به عنوان چاه حریمی بوده به طوری که چاه به صورت دستی به عمق کمتر از ۵۰ متر حفر شده است بنابراین به شرط نصب کنتور و پرداخت بدهی‌های قبلی و انجام تشریفات قانونی، مجوز صادر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۳۳ حلقه چاه آب غیر مجاز در استان مسدود شد و امسال تلاش داریم ۷۰ حلقه دیگر مسدود شود و تعیین تکلیف چاه ها در دستور شرکت کار قرار دارد.

حسن نژاد گفت: تنها شهرستانی که هیچ چاه غیر مجاز آب کشاورزی ندارد، شهرستان ازنا است و کلیه چاه ها در این شهرستان مجهز به کنتور هوشمند است.

وی با اشاره به نصب کنتور هوشمند در چاه های آب کشاورزی افزود: امسال برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته تا۱۹۰کنتور هوشمند در چاه های آب کشاورزی استان لرستان نصب شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تصریح کرد: افرادی که برای تمدید پروانه مراجعه کنند ملزم به نصب کنتور هوشمند هستند؛ هدف از نصب کنتور جلوگیری از برداشت‌های بی رویه آب در بخش کشاورزی است.

انتهای پیام/