صفی خانی گفت: 3 میلیون ماسک تا یک ماه آینده در لرستان تولید می‌شود.

محمدرضا صفی خانی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: با شیوع کرونا اقدامات لازم برای تهیه اقلام بهداشتی از ابتدا در دستور کار قرار گرفت و در این مدت ماسک و مواد ضدعفونی کننده به اندازه کافی تهیه و در اختیار مردم قرار گرفته است.

وی با اشاره به استفاده اجباری از ماسک افزود: از امروز استفاده از ماسک برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا اجباری شده که یکی از برنامه ها برای استفاده از ماسک این بود که ماسک های با کیفیت و با قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد.

رئیس سازمان صمت لرستان با بیان اینکه مواد اولیه مورد نیاز در اختیار واحدهای تولیدی استان قرار داده می شود و این واحدها با کمترین سود ممکن ماسک را تولید و وارد بازا می کنند عنوان کرد: ماسک های تولیدی سه لایه بوده و با قیمت ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ تومان در بازار عرضه و در دسترس همه قرار می گیرد.

وی از فعالیت شش کارگاه صنعتی در استان خبر داد و گفت: این تعداد واحد ماسک ها را تولید می کنند و علاوه بر این واحدهای صنعتی، ۱۸ کارگاه هم مشغول به تولید ماسک است؛ پیش بینی می شود طی یک ماه آینده بیش از سه میلیون ماسک توسط این واحدها تولید و وارد بازار شود که این ماسک ها مورد تایید غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.

انتهای پیام/