عبدالهی گفت: 25 هزار کارگاه تولیدی خسارت دیده از کرونا در استان لرستان، 700 میلیارد تومان تسهیلات دریافت می کنند.

به گزارش سفیرافلاک، اسد عبدالهی ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اظهار داشت: با شیوع کرونا بسیاری از واحدهای تولیدی دچار خسارت شد که به ۲۵ هزار کارگاه تولیدی خسارت دیده از بیماری کرونا در استان، تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه دستورالعمل های کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان در جهت کمک به واحد‌های تولیدی بوده و لازم الاجراست افزود: حدود ۳۵ هزار نفر در قالب ۲۵ هزار واحد تولیدی خسارت دیده از کرونا در استان شناسایی شده اند که به آنها تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود.

معاون استاندار لرستان با اشاره به میزان اعتبارات برای پرداخت به واحدهای تولیدی گفت: اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت به واحدهای تولیدی خسارت دیده از کرونا در نظر گرفته شده و به افراد دارای مجوز کسب و کار و کد بیمه ای که در سامانه کارا ثبت نام کرده اند پرداخت می شود.

وی بیان کرد: در مرحله اول کارگاه های تولیدی با ظرفیت نیروی کمتر از ۵۰ نفر از تسهیلات استفاده می کنند و در مرحله بعد کارگاه هایی با تعداد بیشتر از ۵۰ نفر نیرو و یا افرادی که در زمان ثبت‌نام با مشکل مواجه شده اند، معرفی خواهند شد.

عبدالهی اظهار داشت: ۱۶ بانک عامل برای پرداخت تسهیلات معرفی شده و تاکنون ۱۰ درصد از افرادی که در سامانه ثبت نام کرده اند، از این تسهیلات بهره مند شده است.

انتهای پیام/