ویسکرمی با بیان اینکه کره جنوبی ۹ میلیارد دلار پول ایران را به بهانه تحریم ها پرداخت نمی‌کند گفت: وزارت خارجه کشورمان باید سفیر کره را احضار کند و از آن توضیح بخواهد که چرا کشور کره کارشکنی و هزینه ۹ میلیارد دلار ایران را پرداخت نمی‌کند.

مهرداد ویسکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: اینکه کره جنوبی به سمت آمریکا می‌رود پس دشمن ایران محسوب می‌شود؛ این کشور نباید به خاطر یک سری منافع زود گذر خود فروخته شود و ایران را تحریم کند.

وی افزود: خودفروختگی کره جنوبی به حدی بوده که تجارت با ایران قطع کرده و حتی شرکت‌های برند خود را از ایران جمع آوری و پول مردم این کشور را که حدود ۹ میلیارد دلار است به بهانه تحریم ‌ها پرداخت نمی‌کند، اما مطمئناً این اقدام در آینده به ضرر خود کره خواهد بود.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نمی‌توانیم به کشوری که با ما دشمنی کرده باشد اعتماد کنیم، کشورهای غربی و بعضی از کشورهای شرقی قابل اعتماد نیستند، در این شرایط خاص ما باید با کشورهایی که منافع مان را تامین می کند همکاری کنیم.

وی بیان کرد: افرادی که از قبل تجربه تلخ ارتباط با آمریکا را داشته اند در حال حاضر با توجه به بحث سند ۲۵ ساله با چین می خواهند بگویند که کشورهای چین و روسیه مثل آمریکا هستند در صورتی که این موضوع درست نیست و همه کشورها منافع خودشان را می بینند و ما هم به این کشورها اعتماد صد درصد نمی‌کنیم اما بر اساس سوابق کشورها و شرایط موجود حال کشور تصمیم خواهیم گرفت.

ویسکرمی تصریح کرد: بنابراین کشورهایی مانند کره جنوبی که با آمریکای تروریسم همکاری می کنند نمی‌توانند دوست کشور ما و قابل اعتماد باشند و این کشورها نمی خواهند که در این شرایط موجود ما از تحریم ها عبور کنیم، بنابراین در این رابطه باید همه جوانب آن دیده شود و همه کارهای منفی که کشور کره با ایران انجام داده را لحاظ کند.

وی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی نیز به خاطر وظیفه ذاتی که دارد برای تامین منافع ملت و کشور تمام تلاش خود را خواهد کرد و هر قراردادی برجام نخواهد شد، هر موقع که به آمریکای پیمان شکن اعتماد کرده ایم ضرر آن را دیده ایم و می توانیم با سایر کشورها با رعایت چارچوب های قانونی و به نفع منافع ملت و کشور همکاری داشته باشیم.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح کاهش سطح روابط و ممنوعیت واردات کالاهای کره ای به کشورمان در مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع یک کار تخصصی است که باید از طرف کمیسیون های تخصصی مطرح و پیگیری شود و باید با توجه به آسیبی که کشور کره به ایران زده و شرایطی که ما داریم باید کمیسیون‌های تخصصی مثل کمیسیون امنیت ملی و کمیسیون اقتصاد این موضوع را بررسی و به یک جمع بندی که به نفع کشور ما باشد برسیم.

وی اظهار داشت: در این شرایط وزارت خارجه کشورمان باید سفیر کره را احضار کند و از آن توضیح بخواهد که در این شرایط اقتصادی بد، چرا کشور کره کارشکنی و هزینه ۹ میلیارد دلار ایران را پرداخت نمی‌کند؟ و تذکرات لازم را به آنها داده شود.

ویسکرمی افزود: ما هم باید در مقابل کشور کره اقدام متقابل را انجام دهیم و نباید از کالاهای کره ای در ادارات، منازل و جاهای دیگر استفاده کنیم تا به نوعی بتوانیم پاسخی به آنها داده باشیم.

وی با اشاره به موضع گیری کشورهای غربی در رابطه با قرارداد ۲۵ ساله با کشور چین، تصریح کرد: قطعیت این سند در روابط با کشورهای دشمن تاثیر گذار خواهد بود که در این راستا باید همه جوانب دیده شود و عواقب کار سنجیده و با رعایت جوانب کار اقدام کرد، در شرایطی که کشورهای غربی به خصوص آمریکا شیطنت می‌کند می‌توان همکاری ما با کشورهایی که با آمریکا مشکل دارند تا حدودی حلقه تحریم را بشکند.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: آنچه که کشور ما به آن نیاز دارد وحدت، همدلی و انسجام است، دولت و مجلس با همکاری و همراهی هم یک قراردادی تنظیم کنند که منافع مردم تامین شود و در این راستا مجلس نظارت جدی خود را اعمال خواهد کرد.

انتهای پیام/