استاندار لرستان گفت: وضعیت شیوع کرونا در لرستان بحرانی است بنابراین محدودیت‌های اعمالی تا 10 روز دیگر تمدید می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه تمامی محدودیت های قبلی و جدید به مدت ۱۰ روز دیگر تمدید می‌شود اظهار داشت: هر گونه چاپ و نشر آگهی ترحیم ممنوع است و ارشاد اسلامی و اصناف نسبت به پلمپ واحد‌های متخلف اقدام کنند.

وی افزود: شهرداری ها نسبت به جمع آوری بنرهای ترحیم در سطح شهر اقدام کنند؛ برگزاری مراسم عروسی و ترحیم ممنوع و جرم است و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

استاندار لرستان عنوان کرد: دهیاران و بخشداران نسبت به جلوگیری از برگزاری مراسم عروسی و ترحیم اقدام و در صورت بروز تخلف گزارش دهند.

وی با بیان اینکه سالن های آرایش و زیبایی در مدت اعلام شده تعطیل خواهند بود تصریح کرد: موضوع امر به معروف و نهی از منکر در زمینه استفاده از ماسک و عدم برگزاری مراسم عروسی و عزا از اقدامات خوب است که باید ادامه داشته باشد.

خادمی تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص عدم برگزاری مراسم ترحیم به مداحان اطلاع رسانی کند  همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت موضوع تهیه و توزیع ماسک را در سطح استان اجرایی کند.

وی گفت: تهیه و توزیع ماسک ارزان قیمت در ترمینال های مسافربری توسط دستگاه های ذیربط انجام شود؛ ناوگان حمل و نقل عمومی در خصوص کاهش ظرفیت مسافران برای رعایت فاصله اجتماعی اقدام کنند.

استاندار لرستان اظهار داشت: تعزیرات نسبت به بازرسی و تعطیلی اماکن پر تجمع اقدام کند؛ شهرداری ها نسبت به ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی اقدام و ادارات آب و فاضلاب شهرستان ها در این زمینه با شهرداری ها همکاری کنند.

وی افزود: کمک‌های مومنانه به اقشار کم درآمد جامعه و آسیب دیده از کرونا ادامه پیدا کند؛ مدیران دستگاه های اجرایی ناظران حوزه کاری خود هستند و ضرورت دارد با تخلفات برخورد کنند.

خادمی عنوان کرد: کلیه جلسات، طبق مصوبه ستاد تعطیل و صرفا از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شوند؛ مراکز درمانی استان به لحاظ امکانات و تختICU  با محدودیت مواجه است، از این رو رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ضرورت دارد.

وی بیان کرد: صدا و سیمای مرکز استان با کسب رضایت از بیماران نسبت به تهیه و پخش گزارش از وضعیت آنها اقدام کند؛ فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به اجرای مصوبات ستاد اهتمام داشته باشند.

استاندار لرستان وضعیت کنونی استان را بحرانی عنوان کرد و خواستار همکاری هر چه بیشتر مردم و مسئولان در رعایت نکات بهداشتی برای کنترل بیماری شد.

انتهای پیام/