ابراهیمی، نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس گفت: کارشکنی‌ها کره جنوبی که تحت فرمان آمریکا بوده بی پاسخ نمی‌ماند.

یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به کارشکنی‌های اخیر کشور کره در مقابل ایران اظهار داشت: ما نباید درمقابل کشوری که تحت فرمان آمریکا قرار دارد، منافع آن را تامین و سکوت کنیم.

وی افزود: کشورهایی مثل کره که وابسته به غرب هستند هرجا که منافع آنها تامین شود سریع تغییر موضع خواهند کرد وکره جنوبی که یک کشور تمام آمریکایی است و مطمئناً چون زیر سلطه آمریکا قرار دارد دشمن ما محسوب می شود.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وقتی کره در شرایط تحریم‌های سخت، حتی دریافت دارو را که یک امر ضروری است از ما منع کرده و به بهانه تحریم شرکت ها و برندهای خود را از کشور خارج و به اقتصاد کشور ما لطمه وارد کرده است، دشمن محسوب شده و باید متقابلاً جواب کار شکنی‌های آنها را بدهیم.

وی تصریح کرد: سیاست خارجی ما باید بر اساس برد برد و بر اساس همکاری دو طرفه باشد، هر کشوری که با ایران همکاری نکند، نباید با آن‌ها همکاری کنیم، همه ملت ایران در این وضعیت باید کالای ایرانی را در همه زمینه‌ها حمایت و استفاده کنند تا بتوانیم ظرفیت و توان داخلی خود را به دشمنان نشان دهیم.

ابراهیمی با اشاره به سند ۲۵ ساله بین ایران و چین گفت: این موضوع در هیئت دولت مطرح شده ولی وارد مجلس نشده که باید در این راستا کار کارشناسی دقیقی صورت گیرد و مرکز پژوهش ورود کند که اگر این قرارداد به نفع ملت و دولت است آن را اجرا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط موجود فقط کشورهای چین و روسیه با ایران همکاری می‌کنند و با توجه به اقتصاد در حال رشد چین ما نیز می‌توانیم با قراردادی مطمئن، تحریم‌ها را دور بزنیم و اقتصاد کشور را سر و سامان دهیم.

انتهای پیام/