رضایی گفت: 107 خانه هلال به منظور مقابله با حوادث ومخاطرات در روستاهای لرستان ایجاد می‌شود.


به گزارش سفیرافلاک، صارم رضایی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خانه هلال در ۱۷۰روستای استان ایجاد می شود تا در این راستا بتوانیم نیروهای مستقر در روستاها را آموزش و برای مخاطراتی مانند حوادث مناطق روستایی آماده کنیم.


وی افزود: در صورت وقوع حوادث در روستاها تا رسیدن عوامل امداد و نجات و نیروهای کمکی در شهرستان‌ها و استان، افراد روستا می توانند مقدمات کار و امدادرسانی اولیه را انجام دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به نقش خبرنگاران در کمک به هلال احمر عنوان کرد: با همکاری خانه مطبوعات استان، تفاهم‌نامه آموزش تخصصی امداد و نجات انجام شده و با توجه به حوادث رخ داده در سطح استان نیازمند این است که اصحاب رسانه آشنایی کامل درباره حوادث امداد و نجات داشته باشند، به زودی این آموزش را برگزار خواهیم کرد و از ظرفیت خبرنگاران در این زمینه استفاده لازم را خواهیم کرد.

وی با اشاره به نقش امدادگران هلال احمر در مهار آتش سوزی های اخیر در استان گفت: با توجه به اینکه ما به عنوان نیروهای پشتیبان منابع طبیعی و محیط زیست در بحث آتش سوزی هستیم در این راستا با اداره کل منابع طبیعی و مراتع استان تفاهم‌نامه‌ای صورت گرفته که در صورت آتش‌سوزی و نیاز به نیروی انسانی و پشتیبانی، بلافاصله امدادگران هلال احمر اعزام خواهند شد و کمک حال منابع طبیعی و محیط زیست می شوند.

انتهای پیام/