حجت الاسلام طهماسبی گفت: نماز جمعه مظهر تقوا، وحدت، بصیرت افزایی و قرارگاه ایمان است.

حجت الاسلام  ابراهیم طهماسبی در گفت‌وگو با سفیر افلاک، ضمن گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور اظهار داشت: جایگاه و اهمیت نماز جمعه بر هر مسلمان و مومنان واضح و روشن است، در قرآن مجید خداوند متعال  به بندگان خود دستور داده است که به سوی ذکر الهی بشتابید.

وی بااشاره به اینکه نماز جمعه مظهر وحدت مسلمانان است، افزود: اگر یاد خدا در دل ها زنده شود، روح انسان جلا یافته و رفعت پیدامی کند.

امام جمعه کوهدشت عنوان کرد: نماز جمعه همبستگی را در میان مسلمانان تقویت می کند، خطیب نماز جمعه بایستی مشکلات جامعه را به دور از حب و بغض بیان کرده و مردم را تذکر به تقوا و معارف الهی نماید.

وی بااشاره به اینکه نماز جمعه نماد یک قرارگاه فرهنگی و اخلاقی است، تصریح کرد: تشریح جایگاه ولایت، تبیین سخنان ولی فقیه برای مردم، بصیرت افزایی و … از جمله وظایف خطیب جمعه به شمار می رود.

 طهماسبی با اشاره به ضرورت تعامل دو سویه بین امام جمعه و مردم، گفت: بایستی قرآن و معارف الهی را با زبان نو به نسل جدید ارائه دهیم و برنامه های جذابی را از قبیل حلقات قرآنی، حلقات پاسخگویی به شبهات، جلسات ارائه بیانات اهل بیت(ع) و … را گسترش دهیم.

 انتهای پیام/