صفی خانی، مدیر کل صمت لرستان گفت: طی دو ماه گذشته 350 واحد صنفی در استان به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمپ شده است.

محمدرضا صفی خانی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: با شیوع کرونا، رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای همه افراد الزامی شد و در این میان صنوف نیز در راستای جلوگیری از شیوع کرونا موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی شدند و اعلام شد که در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی، پلمپ می شوند.

وی افزود: طی دو ماه اخیر ۳۵۰ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی پلمپ شده است، این واحدها دستوالعمل های بهداشتی مانند فاصله اجتماعی، نصب نایلون و دیگر موارد را رعایت نکرده اند.

مدیر کل صمت لرستان تصریح کرد: روزانه بین ۵۰۰ تا هزار بازدید از واحدهای صنفی صورت می گیرد که در بسیاری از موارد تذکرات لازم در خصوص رعایت مسائل بهداشتی داده می شود.

وی با اشاره به وضعیت تالارها گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۵۰ تالار پلمپ شده است که از این تعداد ۲۰ تالار مربوط به خرم آباد و مابقی مربوط به شهرستان ها است؛ همه تالارها تا یک ماه پیش به دلیل شیوع کرونا تعطیل بودند و بعد از آن با نیمی از ظرفیت اجازه فعالیت داشتند که برخی از تالارها تخلفات و تجمعاتی بیش از ظرفیت را انجام داده بودند که پلمپ آن‌ها صورت گرفت.

صفی خانی اظهار داشت: با توجه به اینکه سلامتی مردم در اولویت قرار دارد، ضروری است تا همه افراد و واحدهای صنفی برای جلوگیری از شیوع و گسترش این بیماری با رعایت مسائل بهداشتی اقدام کنند.

انتهای پیام/