خادمی، استاندار لرستان با بیان اینکه برگزاری مراسم عروسی و عزا در لرستان جرم است گفت: افرادی که حقوق دیگران را نادیده می گیرند و مرتکب این جرم می شوند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در راستای برگزاری جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا به ریاست رئیس جمهور اظهار داشت: عمده مطالب مطرح شده در جلسه امروز اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا برای مقابله با این بیماری بود که رئیس جمهور بر آنها تأکید داشت.

وی با اشاره به ضرورت اجرای مصوبات ستاد در استان افزود: از مردم می خواهیم در این رابطه و به خصوص موضوع استفاده از ماسک در مراکز عمومی و ادارات، عدم برگزاری مراسم عروسی و ترحیم و در بحث اجاره مسکن طبق مصوبه ستاد عمل کنند و با مجموعه دولت همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار لرستان عنوان کرد:  تعداد ۳۸ تخت ICU برای خدمت رسانی به بیماران کرونایی به مراکز درمانی استان افزوده شد که پیگیر افزایش این امکانات هستیم تا در فصل پاییز که احتمال افزایش تعداد مبتلایان وجود دارد، با کمبود مواجه نشویم.

وی بیان کرد: در جلسه امروز کاهش ساعت کاری یا ظرفیت نیروی ادارات استان ها مطرح نشد، البته در لرستان مصوبه مرخصی افراد دارای بیماری زمینه ای، مشکوک به ابتلا و دارای علائم، مادران باردار یا دارای فرزند کمتر از شش سال به منظور جلوگیری از حضور این افراد در محل کار در حال اجرا است.

خادمی تصریح کرد: در راستای اجرای مصوبات ستاد، در چند روز اخیر پلمپ تعدادی از تالارهای پذیرایی که اقدام به برگزاری مراسم کرده اند انجام گرفته و قانون در مورد تخلف آنها اعمال خواهد شد.

وی با تأکید بر برخورد قانونی با افرادی که در این ایام اقدام به برگزاری مراسم عروسی یا عزا با حضور مردم می کنند، گفت: طبق مصوبه ستاد برگزاری هرگونه مراسم جرم است و افرادی که حقوق دیگران را نادیده می گیرند و مرتکب این جرم می شوند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/