فتحی بیرانوند، مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: مطب ها و کلینیک هایی که اقدام به بی خطرسازی زباله های عفونی نکنند با هماهنگی مراجع قضایی تعطیل می شوند.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با سفیرافلاک اظهار داشت: سال‌ها پیش پسماندهای پزشکی مانند زباله های عادی جمع آوری و دفن می شد که در راستای بی خطرسازی آنها اقداماتی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: دربیمارستانها زباله ها بی خطرسازی می شوند و در همین راستا بخش خصوصی برای بی خطرسازی پسماندهای عفونی وارد عمل شد که زباله های عفونی مطب های پزشکی، کلینیک ها و آزمایشگاه ها توسط این بخش جمع آوری و بی خطرسازی شود.

مدیرکل محیط زیست لرستان عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مطب ها و کلینیک های خصوصی استان در راستای بی خطرسازی پسماندهای عفونی اقدام کرده اند و تنها ۱۰ درصد اقدامی انجام نداده که تذکرات و اخطارهای لازم دراین راستا داده شده است.

وی تصریح کرد: در صورتی که مطب ها و کلینیک ها اقدام به بی خطرسازی زباله های عفونی نکنند با هماهنگی مراجع قضایی، تعطیل می شوند؛ بی خطرسازی پسماندهای عفونی الزامی است و با توجه به شرایط کرونا، نظارت ها بر جمع آوری و بی خطرسازی زباله های عفونی تشدید شده و پسماندهای پزشکی با حساسیت بسیار بالایی جمع آوری می شوند.

فتحی بیرانوند گفت: با همکاری نظام پزشکی به صورت مکتوب به این مراکز درمانی خصوصی اعلام شده و مهلتی داده شد تا نسبت به بی خطرسازی پسماندهای عفونی اقدام کنند و در غیر این صورت با هماهنگی دستگاه قضایی پلمپ می شوند.

انتهای پیام/