دالوند، مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری خرم‌آباد گفت: غسل، کفن و دفن متوفیان کرونایی با نظارت کارشناسان مذهبی صورت می‌گیرد و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.

هدایت اله دالوند در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به اعمال محدودیت‌های ایام کرونا اظهار داشت: تمام ورودی های آرامستان های سطح شهر خرم آباد بسته شده اما با این حال  تعدادی از مردم در آرامستان‌ها حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مبتلا شدن هم استانی‌هایمان انتظار می رود که در آرامستانها حضور پیدا نکنند، وقتی ورودی آرامستانها را بسته ایم فقط برای جلوگیری از ورود ماشین ها نیست و افراد هم باید حضور پیدا نکنند که در این زمینه باید فرهنگ سازی بیشتر صورت بگیرد.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری خرم‌آباد بیان کرد: مردم حتماً پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، در مراسمات از جمله عزا و عروسی اصلا شرکت نکنند و انتظار می‌رود که خانواده‌های متوفی برای ایجاد نشدن تجمیع و در امان ماندن جان خانواده‌های دیگر مراسمات هفتم و چهلم و سال را برگزار نکنند.

وی بیان کرد: طبق روال ابتدای ویروس کرونا متوفی کرونایی مراحل شرعی آن اعم از غسل، کفن و دفن با نظارت کارشناسان مذهبی صورت می گیرد و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.

دالوند گفت: دو آمبولانس ایزوله شده مخصوص بیماران کرونایی در شهر خرم آباد وجود دارد که کار آنها انتقال اجساد کرونایی از بیمارستان به آرامستان ها و از آرامستانها تا محل دفن است.

وی با اشاره به دریافت هزینه در قبال زمین قبر از متوفیان کرونایی، تصریح کرد :زمین مخصوص بیماران کرونایی در شهرستان خرم‌آباد وجود ندارد و در قبرستان ها کار دفن صورت می‌گیرد و سازمان آرامستانها برای مردم قشر ضعیف و ناتوان هزینه ای دریافت نمی کند و مردم عادی باید طبق روال قبل زمین خریداری کنند.

انتهای پیام/