علیزاده، بانوی انقلابی و فعال در دفاع مقدس گفت: بانوان در زمان حمله دشمن بعثی به کشور به عنوان گنجینه‌های پنهان دفاع مقدس نقش محوری داشتند و ضرورت دارد جایگاه زنان در دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین شود.

صاحبه علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس بانوان ایرانی عفیفانه در جامعه حضورداشتند و زندگی خود را با هدف تربیت صحیح فرزندان، استحکام بنیان خانواده برنامه ریزی می کردند.

وی افزود: در طول این سال‌ها دشمن با تهاجم فرهنگی و تبلیغات مسموم، سعی در سست کردن بنیان خانواده دارد که نیاز امروز جامعه این است تا بانوان همانند دوران دفاع مقدس با همان اهداف در راستای تقویت بنیان خانواده و تربیت فرزندان تلاش کنند.

بانوی انقلابی و فعال در دفاع مقدس با اشاره ای به خاطرات دوران دفاع مقدس تصریح کرد: فعالیت خود را در ستاد پشتیبانی جنگ هم زمان با تشکیل این ستاد شروع کردم و در طول جنگ فعالیت هایی را انجام دادم به طوری که اولین مسئولیتی که زنان در دفاع مقدس به صورت خود جوش بر عهده گرفتند این بود که پا به پای مردان در جنوب با دشمن بعثی جنگیدند.

وی عنوان کرد: در دوران جنگ تحمیلی بانوان در پشت جبهه فعالیت هایی از جمله تقویت روحیه رزمندگان برای حضور پر شور در جبهه، آشپزی و تهیه غذا، توزیع آذوقه در مناطق جنگی، خیاطی و دوخت لباس برای رزمندگان، مداوای مجروحین جنگی در بیمارستان ها را عهده دار شدند و نقش خود را در ان دوران حساس به خوبی ایفا کردند.

علیزاده گفت: زنان با کارهای خدماتی و پشتیبانی خود در پشت جبهه ها، سبب دلگرمی رزمندگان می شدند و همه برای پیروزی ایران در برابر دشمن بعثی کمر همت بسته بودند که در نهایت این پیروزی از آن ملت ایران شد.

وی بیان کرد: تلخ ترین خاطره از آن دوران این بود که در اوایل جنگ در یکی از میدان های شهر سر یک جوان بر اثر بمباران جدا شد و بدن او برای چند ثانیه بدون سر در خیابان راه رفت و بعد بر زمین افتاد و شیرین ترین خاطره از دوران جنگ تحمیلی آزادسازی خرمشهر بود که با جشن و شادی برگزار شد.

بانوی انقلابی و فعال در دفاع مقدس با تاکید بر ایستادگی ملت ایران در همه صحنه ها و عرصه ها افزود: وقتی پای اعتقادات و استقلال سرزمینمان در میان باشد با تمام توان ایستادگی و مقاومت می کنیم؛ در همه شرایط با اتکا به خدا گوش به فرمان رهبر در مسیر ترسیم شده انقلاب اسلامی ایران گام برمی داریم.

انتهای پیام/