آذرخش، مدیر کل فنی و حرفه ای لرستان گفت: بیش از 7 هزار نفر از ابتدای امسال تاکنون آموزش های فنی حرفه ای را فرا گرفته‌اند.

محمدرضا آذرخش در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به هفته مهارت آموزی اظهار داشت: ارائه آموزش در رشته های مختلف از اهداف اصلی فنی و حرفه ای است، این آموزش ها با هدف مهارت آموزی به علاقمندان صورت می گیرد.

وی افزود: بیش از ۱۶۰ رشته مختلف در استان برای علاقمندان وجود دارد که افراد طبق توانمندی و علاقه ای که دارند برای فراگیری آموزش ها در کلاس شرکت می کنند.

مدیر کل آموزش فنی حرفه ای لرستان تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از هفت هزار نفر در بخش های مختلف آموزش های لازم را فراگرفته اند، با شیوع کرونا طی چند ماه اخیر برخی از آموزش ها به صورت مجازی برگزار شده است.

آذرخش با اشاره به این که سال گذشته بیش از ۱۷ هزار نفر در استان از آموزش های فنی حرفه ای بهره مند شدند گفت: سال گذشته ۱۷ هزار و ۴۶۵ نفر آموزش های لازم را فرا گرفتند؛ در سکونتگاه های غیر رسمی هزار و ۴۲ نفر، کارگاه های ثابت شهری هشت هزار و ۵۵۴ نفر، در مناطق روستایی هزار و ۶۲۳ نفر و در کارگاه عشایری ۴۹ نفر آموزش های لازم را فرا گرفته اند.

وی خاطرنشان کرد: هزار و ۴۲۶ نفر در زندان های استان آموزش ها و مهارت های لازم را فراگرفته اند که این افراد پس از آزادی از زندان با داشتن مهارت می توانند مشغول به کار شوند.

مدیرکل فنی و حرفه ای لرستان تصریح کرد: هزار و ۸۸ نفر در مهارت آموزی در محیط کار واقعی، ۲۹۵ نفر در مرکز درمان بهزیستی ماده ۱۶ و همچنین ۲۵۸ نفر در مرکز درمانی ماده ۱۵ بهزیستی آموزش های فنی را فراگرفته اند.

وی با اشاره به ارتباط دانشگاه ها و فنی و حرفه ای افزود: دانشجویان در دوران تحصیل می توانند مهارت ها و آموزش های لازم را در مراکزی که در دانشگاه ها وجود دارد، فرا گیرند که در این راستا ۴۵۰ نفر این آموزش ها را فرا گرفته اند.

انتهای پیام/