سرهنگ رشیدی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: تلاش می شود پروژه موزه دفاع مقدس هر چه سریع تر به بهره برداری برسد.

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ پاسدار محسن رشیدی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنیاد حفظ و آثار دفاع مقدس لرستان اظهار داشت: پروژه موزه دفاع مقدس انشالله با همکاری مسئولین هر چه زودتر به بهره برداری می رسد و باید محتوا و تولید دفاع مقدس را در دستور کار قرار دهیم که بتوانیم آن را به نسل آینده منتقل کنیم.

وی افزود: مکان فعلی اداره بنیاد حفظ آثار لرستان که در آن مستقر است در شان بنیاد نیست و این ساختمان فرسوده است و انتظار می رود با توجه به نقش کار فرهنگی این بنیاد که از ظرفیت اساتید و دانشگاه ها استفاده می شود بتوانیم از یک مکانی در شان بنیاد استفاده کنیم.

مدیرکل بنیاد آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان عنوان کرد: مقام معظم رهبری دفاع مقدس را مقدس ترین، الهی ترین، معنوی ترین و محبوب ترین عنوان کردند و حدود ۱۵۰ هزار بار در سخنرانی‌های خود از کلمه دفاع مقدس نام برده اند و فرمودند هنوز قدرشناسی لازم از هشت سال دفاع مقدس صورت نگرفته و معارف جنگ برای نسل آینده دست به دست نشده و وظیفه ما است که حقایق دفاع مقدس را کشف و به نسل آینده منتقل کنیم.

وی با اشاره به خواسته مقام معظم رهبری که در کنگره شهدای استان مرکزی بیان کردند گفت: مقام معظم رهبری فرمودند از خانواده شهدا این موضوع سوال و بررسی شود که انگیزه آنان از موافقت حضور فرزندان و همسران آنان در میدان جهاد در راه خدا چه بوده و چطور می شود یک همسر و مادری اجازه دهد که فرزندش شهید شود که این انگیزه باید سوال، کشف، ثبت و ضبط شود.

سرهنگ پاسدار رشیدی تصریح کرد: هرچند خیلی دیر شده و بیشتر پدر و مادران شهیدان فوت کرده‌اند و این یک خسارت برای ماست و وظیفه را برای ما سنگین تر کرده که امیدواریم بتوانیم به خوبی روند ثبت خاطرات شهدا را ادامه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: استان لرستان شش هزار و ۳۰۰ شهید عزیز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده و حدود ۱۵۰ عدد کتاب نوشته و چاپ شده است که مقایسه  با آمار شهدا واقعاً کم است و باید تلاشمان را در این راه زیاد کنیم، در حوزه دفاع و مقدس کار نشده و خیلی ضعیف و فاصله زیادی هم با منویات مقام معظم رهبری داریم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس لرستان افزود: بنده سرباز این مملکت هستم و در راه شهدا دوندگی خواهم کرد که با کمک همه عزیزان بتوانیم حفظ و نشر آثار دفاع مقدس را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

وی عنوان کرد: انتظار ما از نماینده ولی فقیه به عنوان پدر معنوی استان این است که ما را در این مسیر راهنمای کنند تا بتوانیم از بودجه‌های فرهنگی دستگاه‌ها در این راه استفاده و یک کار مثمرثمر و ماندگار انجام دهیم.