امیری، رئیس اداره جهاد کشاورزی کوهدشت با اشاره به افزایش سطح باغات پسته به 60 هکتار گفت: 50 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری و 90 درصد مطالبات کشاورزان از طریق بانک کشاورزی پرداخت‌شده است.

فرج علی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک، اظهار داشت: امسال علی‌رغم تنش خشکی، در برداشت گندم از ۴۵ هزار هکتار اراضی کوهدشت کاهش عملکرد بین ۳۰ تا ۴۰ درصدی را نسبت به مشابه سال گذشته شاهد بودیم.

وی افزود: ۵۰۰ دستگاه کمباین با شش مرکز خرید و ۲۰ نفر ناظر، کار برداشت گندم را انجام داده و ۵۰‌هزار تن گندم مازاد نیاز کشاورزان خریداری‌شده است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی کوهدشت با اشاره به پرداخت ۹۰ درصد مطالبات کشاورزان از طریق بانک کشاورزی، عنوان کرد: کوهدشت به دلیل کمبود آب، جزء دشت‌های ممنوعه است، انتظار می‌رود کشاورزان به سمت کشت محصولاتی بروند که نیاز آبی کمی دارد.

وی با اشاره به‌ضرورت توجه ویژه به تغییر الگوی کشت، تصریح کرد: چغندر پاییزه که اوایل پاییز کشت آن آغاز می‌شود، نیاز آبی خود را در زمستان و مقداری نیز در بهار تأمین می‌کند که ما در بخش کلسرخ منطقه طرهان کشت قابل قبولی داشتیم و هم‌چنین در روستای آزادبخت کشت چغندر نشائی عملکرد مناسبی داشت.

امیری با اشاره به افزایش باغات پسته کوهدشت به ۶۰ هکتار، گفت: کوهدشت دارای پتانسیل مناسبی در زمینه کشت گیاهان دارویی مثل گل‌گاوزبان، زعفران و … بوده به‌طوری‌که مرغوبیت آن قابل‌رقابت در سطح ملی است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی کوهدشت با اشاره به اینکه با آبیاری از نوع «تیپ» شاهد کمترین هدر رفت آب خواهیم بود گفت: مردم با مراکز ترویجی و کشاورزی شهرستان ارتباط داشته باشند، این آمادگی را داریم کلاس‌های آموزشی لازم را برای کشاورزان برپا کنیم.

انتهای پیام/