اسبکوه، رئیس اتاق اصناف لرستان گفت: اعمال افزایش اجاره بها تا سقف 15 درصد به زودی در استان آغاز می شود و افزایش بیش از این درصد تخلف بوده و برخورد قانونی صورت می گیرد.

منوچهر اسبکوه در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: با توجه به افزایش نرخ اجاره بها، موضوع سقف افزایش ها مطرح شد که در استان لرستان سقف افزایش اجاره بها ۱۵ درصد تعیین شده و اگر موجری بیش از این مقدار از مستاجر طلب کند تخلف است.

وی افزود: مشاورین املاک برای انعقاد قراردادها ملزم به رعایت این مصوبه هستند و افزایش اجاره بها بیش از ۱۵ درصد تخلف محسوب می شود و دستگاه قضایی برخورد می کند.

رئیس اتاق اصناف لرستان تصریح کرد: این مصوبه تا سه ماه بعد از پایان کرونا ادامه خواهد داشت و همچنین تمدید قرارداد مستاجران نیز طبق همین مصوبه صورت می گیرد.

اسبکوه عنوان کرد: اقدامات لازم برای اجرا شدن این مصوبه انجام شده و به زودی این برنامه در استان لرستان اجرا می شود.

وی با اشاره به خسارت تالارها گفت: در پی شیوع کرونا، صاحبان تالارها بیشترین خسارت را متحمل شدند به طوری که هر کدام از تالارها بین ۱۰ تا ۱۵ نفر کارگر و نیرو دارند که حدود پنج ماه است فعالیت و درآمدی ندارند که ضروری است به این صنف توجه شود.

رئیس اتاق اصناف لرستان اظهار داشت: با توجه به این که اعلام شد در سامانه برای دریافت تسهیلات خسارت ناشی از کرونا ثبت نام کنند، اما شرایطی وجود دارد که شامل برخی از این افراد نمی شود.

اسبکوه با اشاره به این که ۸۵ درصد واحدهای صنفی مستاجر هستند خاطر نشان کرد: واحدهای صنفی زیادی با شیوع کرونا خسارت دیدند و این در حالی بود که برخی از این واحدها در سیل سال گذشته نیز دچار خسارت شده بودند.

وی افزود: تسریع در روند پرداخت تسهیلات به واحدهای متضرر برای ادامه فعالیت ضروی است و باید تلاش کرد تا این واحدها دوباره بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

انتهای پیام/