فرهادی، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: وضعیت استان لرستان از نظر ابتلا به کرونا همچنان قرمز بوده که رعایت پروتکل های بهداشتی خصوصا استفاده از ماسک ضروری است.

علی فرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: لرستان در وضعیت هشدار و قرمز قرار دارد که عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، ماسک نزدن، برگزاری مراسم عروسی و عزا و حضور در تجمعات از عوامل ابتلا و شیوع کرونا در بین مردم است.

وی افزود: وضعیت ابتلا در استان لرستان نزولی نشده و ضروری است تا همه مردم به رعایت مسائل بهداشتی اهتمام ویژه ای داشته باشند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به افزایش تجهیزات بیمارستانی عنوان کرد: تعداد تخت های آی سی یو در بیمارستان های شهید رحیمی، آیت اله بروجردی(ره) و عشایر به ۱۸۴ تخت افزایش پیدا کرده و با بهره برداری از بخش آی سی یو در شهرستان های ازنا و پلدختر تعداد تخت ها در این بخش به ۱۹۲ تخت افزایش خواهد یافت.

فرهادی تصریح کرد: تجهیزات چهار تخت آی سی یو در پلدختر ارسال شده و تلاش می شود تا بخش آی سی یو ازنا هم سریعا به بهره برداری برسد، چهار تخت نیز در این شهرستان در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: برای خروج از وضعیت قرمز این بیماری در استان ضروری است تا به محدودیت های اعمال شده و رعایت نکات بهداشتی توجه ویژه ای شود.

انتهای پیام/