منصور، رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: تاکنون ۲۰ هزار شغل و ۱۸۳ هزار تن تولید محصولات زراعی در کشور به واسطه کشت در اراضی شیب دار و کم بازده بوجود آمده است.

به گزارش سفیرافلاک، مسعود منصور با حضور در مراسم بهره‌برداری از اراضی شیب دار شهرستان دورود از ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی در کشور خبر داد و اظهار داشت: از اهداف وزارت جهاد کشاورزی حفظ منابع پایه در کنار امنیت غذایی است که ضرورت حفظ خاک به عنوان یک منبع پایه بسیار مهم است.

وی افزود: تاکنون ۲۰ هزار شغل و ۱۸۳ هزار تن تولید محصولات زراعی در کشور به واسطه کشت در اراضی شیب دار و کم بازده بوجود آمده است.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تصریح کرد: هر اقدامی که موجب تثبیت و حفظ خاک شود ارزشمند است که کاشت در اراضی شیب دار به لحاظ موقعیت توپوگرافی، یکی از این روش ها است.

وی با اشاره به اهمیت کاشت اراضی شیب‌دار برای جلوگیری از فرسایش خاک، افزود: نکته مهم این است که لرستان در زمینه کاشت اراضی شیب دار پتانسیل بالایی دارد.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اعلام آمادگی وزارت جهاد کشاورزی در همکاری با مردم برای مشارکت در طرح کاشت اراضی شیب دار، گفت: از میزان ۵ هزار هکتار اراضی شیب دار زیر کشت در لرستان، حدود ۱۵۲ هکتار آن در شهرستان دورود واقع شده که امروز به بهره برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: در فاز اول این پروژه ۱۲۰ هکتار از آن قبلاً به بهره‌برداری رسیده بود و امروز ۳۲ هکتار دیگر از این طرح اجرا شد که امیدواریم در سال های آینده شاهد اثرات مثبت آن برای مردم استان باشیم.

انتهای پیام/