ثمینی، معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: ضروری است خیران برای فراهم کردن شرایط و کمک به جوانانی که توان مالی برای ازدواج ندارند ورود کنند.

محمود ثمینی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک با اشاره به هفته ملی ازدواج اظهار داشت: دین مبین اسلام، ائمه اطهار(ع) و رهبری به ازدواج که یک سنت الهی است، تاکید زیادی داشته اند که این امر در بین جوانان انجام شود و در این راستا خانواده ها برای سر و سامان دادن به جوانان تلاش می کنند.

وی با اشاره به ضرورت ورود خیرین برای ازدواج جوانان افزود: با توجه به محدودیت های مالی و اقتصادی، ضروری است تا خیرین برای ازدواج آسان جوانان وارد عمل شوند چرا که خیرین تاکنون در مسیرها و کارهای دیگری وارد شده و می طلبد که در این حوزه قدم بردارند و توجه ویژه ای داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان تصریح کرد: برخی از جوانان به دلیل مشکلات مالی، توان آغاز زندگی مشترک و تشکیل خانواده را ندارند که با همت خیرین، شرایط برای ازدواج جوانان فراهم می شود.

وی بیان کرد: در این راستا خیریه ها، ستادها و سمن هایی وجود دارد که خیرین می توانند ارتباط برقرار کنند و برای کمک به جوانان برای امر مقدس ازدواج اقدام نمایند.

ثمینی با اشاره به پرداخت وام ازدواج به زوج های جوان خاطرنشان کرد: سال گذشته بانکهای مختلفی در استان برای پرداخت تسهیلات ازدواج متعهد بودند که اعتبارات را با توجه به مبالغ در اختیار زوجین قرار دهند که برخی بانکها به تعهدات عمل کردند و برخی بانکها متاسفانه به تعهدات خود عمل نکردند که تاکید شد پیگیری لازم صورت گیرد و مشخص شود بانک هایی که نتوانستند اعتبارات را در این زمینه اختصاص دهند دلایل را اعلام کنند که پیگیری شود.

وی گفت: باید تلاش شود سهمیه ای که در کشور معین شده با توجه به میزان ازدواج هایی که در استان ثبت می شود، جزء اولین استانها در جذب اعتبارات مرتبط با زوجین باشیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان افزود: استان لرستان جزء استان های جوان کشور است و با توجه به تعداد جوانان این استان، باید در این راستا همه بانکها تلاش کنند تا اعتبارات بالایی را برای این جوانان جذب کنند.

وی با تاکید بر دوری از تجملات در ازدواج جوانان گفت: در تشکیل زندگی باید تجملات و برخی از مسائل که در ابتدای زندگی ضرورت ندارد، کنار گذاشته شود و به دور از همه چشم و هم‌چشمی و تجملات، جوانان برای تشکیل زندگی اقدام کنند.

ثمینی تصریح کرد: جوانان سعی کنند ازدواج را که یک سنت الهی است اجرا کنند و با توجه به این که ازدواج در آرامش جوانان نقش مهمی دارد، تلاش کنند تا ساماندهی زندگی و ازدواج را در اولویت قرار دهند.

انتهای پیام/