حجت الاسلام غلامی، معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان گفت: همزمان با دهه ولایت، بیش از 10 برنامه شاخص فرهنگی، مذهبی در استان برگزار می شود.

حجت الاسلام احمدرضا غلامی در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: گرامیداشت غدیر، گرامیداشت ارزشهاست و اگر بتوان غدیر را درک کرد قدمی در مسیر احیای ارزش های دینی برداشته می شود که سلامت جامعه در گرو حفظ شعائر دینی است و به مناسبت دهه ولایت برنامه هایی در سطح استان برگزار می شود.

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا امسال برنامه های دهه ولایت محدود تر برگزار می شود و بخشی از برنامه ها در فضای مجازی اجرا خواهد شد که در این راستا مسابقه فرهنگی “حفظ خطبه غدیر” از طریق فضای مجازی در استان برگزار می شود و به ۱۱۰ نفر از برگزیدگان مسابقات فرهنگی جوایزی اهدا می شود.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی لرستان تصریح کرد: همچنین در روز عید غدیر کاروان های شادی با رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان و شهرستانها حضور می یابند و تعداد افراد در این کاروان حداکثر پنج نفر است.

حجت الاسلام غلامی عنوان کرد: برپایی ایستگاه های صلواتی و پذیرایی با بسته های خشک با رعایت نکات بهداشتی، حضور در منزل سادات، عیادت از بیماران، تجلیل از خانواده های شهدای سادات از برنامه هایی است که در استان برگزار خواهد شد.

وی از توزیع پنج هزار بسته معیشتی خبر داد و گفت: با همکاری سپاه، خیرین، بنیاد برکت، هیات های مذهبی، روحانیون و ائمه جماعات مساجد همزمان با دهه ولایت بیش از پنج هزار بسته معیشتی تهیه و در بین خانواده های نیازمند توزیع می شود؛ همچنین تعدادی از نانوایی ها در روز عید غدیر اقدام به تهیه و توزیع نان صلواتی می کنند.

انتهای پیام/