ملک آرا، مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان گفت: طرح ارائه خدمت در عرصه سلامت به صورت «خانه به خانه» در روستاهای لرستان اجرا می‌شود.

سرهنگ پاسدار عبدالوحید ملک آرا در گفت‎وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری برای ارائه خدمت در روستاها طرح ارائه خدمت، خانه به خانه در روستاها اجرا و سعی می شود بتوانیم علاوه بر ارائه خدمات از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به اعزام دو تیم درمانی به مناطق شهرستان پلدختر افزود: در حال حاضر دو تیم درمانی به منطقه دهستان کرگاه شرقی بخش شهرستان پلدختر اعزام شده و در روستاهای شهنشاه، میلم دون و سرچک دادآباد حضور پیدا کرده و خدماتی شامل ویزیت و داروی رایگان، توزیع ماسک رایگان، مشاوره تب سنجی و غربالگری اکسیژن و توزیع پک های بهداشتی بین اهالی روستا ارائه داده اند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان با اشاره به منطقه دهستان کرگاه عنوان کرد: در این منطقه تب مالت بالا است که قصد داریم در اعزام بعدی با همکاری مرکز بهداشت تست تب مالت را در این منطقه اجرا و برای درمان این بیماران اقدام خواهیم کرد.

وی بیان کرد: تیم درمانی به منطقه خانجان خانی ده پیر از توابع شهرستان خرم آباد اعزام می‌شود که در این سفر سعی می کنیم خدماتی از جمله ویزیت و داروی رایگان، حضور کارشناسان محیط و مبارزه و توزیع پک های بهداشتی را در برنامه داشته باشیم.

ملک آرا گفت: در سه ماه نخست سال جاری ۳۰ تیم بهداشتی و درمانی طرح شهید رهنمون بسیج جامعه پزشکی استان در بیمارستان‌ها و مراکز شهرستان استان شامل ۳۰ پزشک عمومی، ۷۰ پرستار،۳۰ ماما و۶۰ کارشناس بهداشت اعزام و خدمات ارائه کرده‌اند.

وی تصریح کرد: ۳۱ دانشجوی رشته های پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری در بیمارستانها و مراکز بهداشت از ابتدای سال تاکنون به صورت مستمر ارائه خدمات کرده‌اند.

مسئول جامعه پزشکی سپاه لرستان افزود: ۲۵ پزشک متخصص شامل متخصص عفونی، زنان و زایمان، داخلی، گوش و حلق و بینی، روانپزشک، اطفال، کلیه مجاری، جراح‌عمومی، فوق تخصص و قلب و عروق در شهرستان‌های خرم‌آباد، الشتر، بروجرد، نورآباد، ازنا و پلدختر به‌کارگیری و ارائه خدمات کردند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۷ تیم تخصصی، عمومی، آموزشی و آزمایشگاهی به مناطق عشایر نشین دلفان سرکشی و در دره تخت ازنا هزار و ۷۰۰ نفر ویزیت، هزار و ۵۰۰ خدمات تخصصی، دو هزار و ۵۰۰ نفر سایر خدمات، پنج هزار ماسک و ۳۰۰ بسته بهداشتی بین مناطق عشایری توزیع شده است.

انتهای پیام/