بدری، رئیس اداره برق کوهدشت گفت: مصرف برق در شهرستان کوهدشت در وضعیت هشدار قرار گرفته و خاموشی‌ها افزایش یافته است.

علی بدری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در روزهای اخیر شاهد قطعی برق در برخی نقاط شهر کوهدشت به جهت جبران مصرف  اضافی و برخی تعمیرات زیرساختی بوده ایم، البته عمده دلیل آن مصرف بی رویه برق توسط برخی از شهروندان است.

وی افزود: باتوجه به افزایش دمای هوا، از مردم کوهدشت درخواست داریم، مصرف مازاد را کاهش داده و رعایت کنند تا شاهد قطعی برق در شهرستان نباشیم.

رئیس اداره برق کوهدشت عنوان کرد: انشعابات اداری بیشترین واحدهای مصرفی برق در شهرستان هستند و در صورت رعایت مصرف برق، امسال تابستانی بدون خاموشی خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: مردم به جهت مصرف بهینه، در ساعات ۱۳ الی ۱۷ عصر و ۱۹ الی ۲۳ شب از وسایل برقی غیر ضروری استفاده نکنند، همچنین کولر های گازی در دمای ۲۴ و کولرهای آبی را نیز در دور کُند قرار دهند.

بدری خاطرنشان کرد: مقدار متوسط مصرفی هر خانوار ۳۰۰ کیلو وات در ماه است، با توجه به پلکانی بودن قیمت برق به میزان افزایش مصرف، قیمت هر کیلو وات برای هر انشعاب بیشتر محاسبه می شود .

وی با اشاره به اینکه مقدار مصرفی برق در ایران سه برابر متوسط جهانی است، گفت: برای تولید هر کیلو وات برق در یک نیروگاه به هزار دلار سرمایه نیاز است.

رئیس اداره برق کوهدشت با اشاره به یکپارچه بودن شبکه توزیع برق ایران، اظهار داشت: هر کیلو وات مصرف اضافی، یک ضربه به ذخایر برقی کل کشور بوده و شبکه انتقال برق در تمامی مناطق مجاز برقرار شده است.

وی افزود: اکثریت روستاهای دور افتاده شهرستان از نعمت برق برخوردار هستند، به شهروندان عزیز در جهت مصرف برق، توصیه می کنیم که عدم قطعی برق منوت بر رعایت مصرف توسط مشترکین است.

انتهای پیام/