حجت الاسلام طباطبایی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: هفت وقف جدید از ابتدای سال تاکنون در استان لرستان ثبت شده است.

حجت الاسلام سید محمد طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: وقف یکی از سنت های پسندیده ای است که انسان های واقف از خود به یادگار می گذارند و وقف های جدید همگی با نیت کمک به مستضعفان و محرومان انجام شده است که باید در راستای ترویج این سنت تلاش کرد.

وی با اشاره به این که از ابتدای سال تاکنون هفت وقف جدید در لرستان به ثبت رسیده افزود: ارزش این موقوفات بیش از هشت میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان برآورده شده که شامل زمین، باغ و منزل مسکونی بوده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان تصریح کرد: از این موقوفات چهار وقف در شهرستان بروجرد به ثبت رسیده که این موقوفات شامل یک قطعه زمین به مساحت ۴۰۰ متر مربع برای احداث حسینیه و منزل مسکونی به نیت کمک به فقرا به ارزش حدود سه میلیارد تومان بوده است.

حجت الاسلام طباطبایی عنوان کرد: همچنین یک باغ در روستای دره صیدی و دو منزل مسکونی در بروجرد جمعا به ارزش دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان وقف شده است.

وی از وقف دو موقوفه در شهرستان دلفان خبر داد و گفت: یک قطعه زمین به مساحت دو هزار متر مربع برای احداث حسینیه در دلفان به ارزش حدود سه میلیارد تومان و همچنین یک قطعه زمین به مساحت هزار متر مربع برای احداث حسینیه در سلسله به ارزش حدود ۳۰۰ میلیون تومان ثبت شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان اظهار داشت: یک وقف دیگر شامل یک قطعه زمین به مساحت ۴۰۰ متر مربع برای احداث حسینیه در روستای چم گرداب پلدختر به ارزش ۵۰ میلیون تومان ثبت شده است.

حجت الاسلام طباطبایی افزود: استان لرستان دارای ۴۰۴ موقوفه، دو هزار و ۴۱۹ مسجد و حسینیه است که تعداد رقبات این موقوفات هشت هزار و ۴۵ رقبه است و از این تعداد هفت هزار و ۱۸۸ رقبه متصرفی و ۸۳۳ رقبه غیر متصرفی است، از تعداد کل رقبات دو هزار و ۷۸۶ رقبه انتفاعی و پنج هزار و ۲۵۹ رقبه منفعتی است.

انتهای پیام/