بسته هاي كمك معيشتي با عنوان مواسات، همدلي و احسان، توسط بسیجیان مسجد امام علي(ع) خرم آباد به كارگران آسيب ديده از كرونا اهدا شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از خبرافلاک،  کرونا ، ویروسی که امروز بعد ازشش ماه همچنان سازمان بهداشت جهانی به پیچیدگی و تغییر ماهیت وناشناخته بودن و ماندگاری آن اذعان دارد با ورودش به کشورها بسیاری از کسب و کارها را تعطیل  کرد و موجب شد تا تعداد بالایی از افراد شغل خود را ازدست بدهند.

با شیوع این ویروس منحوس افرادی که سرپرست خانواده بوده برای چندین ماه بیکار شده و نمی توانستند مخارج روزانه شان را تأمین کنند. ابتدای سال که رهبر معظم از برپایی رزمایش همدلی در کشور با عنوان کمک مومنانه اشاره کردند بسیاری از گروه های جهادی در مساجد با تهیه سبدهای معیشتی به استقبال همدلی و کمک به خانواده هایی رفتند که شغلشان را از دست داده بودند.

مساجدی که از ابتدای انقلاب تا امروز همچنان سنگر پشت جبهه بوده اندو در روزهای کرونایی با راه اندازی کارگاه تولید ماسک، کارگاه های آبمیوه گیری برای بیماران، آماده سازی مواد ضدعفونی و اعزام گروه های جهادی جوان به محلات سطح شهر برای میکروب زدایی و…در برابر جبهه مقابله با کرونا ایستادند.

اینبار جوانان بسیجی در مساجد، با شناسایی خانواده های آسیب دیده از کرونا در هر محله و تهیه بسته های کمک معیشتی برای کمک به مردم پای کار آمده اند.

مسجد امام علی(ع) پشته حسین آباد از جمله مساجد شهر خرم آباد است که بسیجیانش کارگران فصلی که شغل خود را به واسطه کرونا از دست داده اند شناسایی کرده و در روز شهادت امام محمد باقر(ع)، طی مراسمی با عنوان مواسات، همدلی و احسان، با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بسیج سازندگی خرم آباد و گروه جهادی شهید فراشی، ۱۰۰سبد کمک معیشتی در اختیار افراد نیازمند قرار دادند.

پیش از این نیز جوانان بسیجی در مسجد فاطمه الزهرا(س) ۲۰۰ بسته غذایی بین کارگران مناطق شمال، جنوب و غرب خرم آباد توزیع کردند.