پازوکی، مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان گفت: آتش‌سوزی جنگل‌های کوهدشت مجدد شعله‌ور شده و همچنان عملیات اطفاء حریق ادامه دارد.

مهدی پازوکی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع منطقه گاچال بخش طرهان، اظهار داشت: این آتش‌سوزی از عصر دیروز آغاز و به همت نیروهای مردمی و دولتی ساعت سه بامداد امروز مهار شد، ولی به دلیل وزش بادی که منطقه دارد مجدداً شعله‌ور می‌شود.

وی افزود: با توجه به صعب‌العبور بودن منطقه، درصدد اخذ مجوز بالگرد برای هلی برن نیروهای اعزامی و تسریع در عملیات اطفاء حریق هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان با اشاره به اینکه تأمین اعتبارات لازم برای تجهیز شهرهای لرستان برای مقابله با بحران‌های احتمالی صورت گرفته است، عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون حدود هزار هکتار از مراتع و جنگل‌های لرستان طعمه حریق شده‌ است که عمدتاً در مناطق صعب‌العبور بوده و در این راستا دو فقره از آتش‌سوزی‌ها عمدی بوده است.

وی با اشاره به اینکه عملیات اطفاء حریق همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: در مورد آتش‌سوزی کوهدشت علت وقوع آن در دست بررسی است و در صورت عمدی بودن، با متخلفین برخوردی قاطعی خواهیم داشت.

انتهای پیام/