ارمغان، رئیس سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری خرم‌آباد با اشاره به نصب اپلیکیشن کیو آر بر روی ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: ناوگان حمل ونقل عمومی خرم‌آباد به سیستم الکترونیکی تجهیز می‌شود.

مسعود ارمغان در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: مرحله نخست هوشمند سازی حمل ونقل عمومی و خدمات پرداخت الکترونیک با نصب اپلیکیشن کیوآر کد در تاکسی‌ها آغاز شده است.

وی با بیان اینکه یکی از نیازهای جامعه توسعه یافته ارائه خدمات الکترونیکی به مردم در همه حوزه‌ها است افزود: متقاضیانی که قصد دارند از تسهیلات بانکی کسب وکار‌های آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا استفاده کنند با توجه به فرصت بسیار محدود با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و یا کافی‍نت‌ها نسبت به ثبت اطلاعات درخواستی خود اقدام کنند.

رئیس سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری خرم‌آباد با اشاره به پرداخت تسهیلات کرونایی به رانندگان تاکسی عنوان کرد: مبلغ تسهیلات بانکی برای رانندگان تاکسی، اتوبوس و آژانس‌های تاکسی تلفنی شش میلیون تومان با بازپرداخت ۲۴ماهه با نرخ سود ۱۲درصد و ارائه ضمانت سفته به مبلغ ۱٫۵برابر اصل و سود تسهیلات است، باز پرداخت آن پس از یک دوره سه ماهه تنفس شروع و از مهرماه امسال از طرف بانک‌های عامل دریافت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سامانه ثبت نام و ساماندهی رانندگان و ناوگان حمل و نقل بار راه اندازی شده است تصریح کرد: مالکان ناوگان حمل و نقل باید در سامانه ثبت و شماره رهگیری دریافت کنند؛ این طرح از ابتدای سال ۹۸ آغاز شده و پروانه فعالیت برای خودروهای دیزلی هزار و۸۱ فقره، وانت بار بنزینی ۹۰۰ فقره و اتوبوس‌های درون شهری و بر‌ون شهری ۱۲۲ فقره، مینی بوس های درون شهری ۱۱۰ فقره و آمبولانس ۲۰ فقره پروانه فعالیت صادر شده است.

ارمغان گفت: برای ناوگان حمل و نقل باری که پروانه فعالیت از سامانه حمل و نقل بار و مسافر شهردای خرم آباد دریافت کرده اند واریز سهمیه افزایشی در کارت بانکی تا سقف ۲۲۵ هزار تومان است.

انتهای پیام/